Роберт Їжак: біографія

Роберт Їжак біографія, фото, розповіді - словацький футболіст, півзахисник клубу «Жиліна» і збірної Словаччини

словацький футболіст, півзахисник клубу «Жиліна» і збірної Словаччини

Клубна

Вихованець клубу «Нітра» з однойменного міста, в якому почав і професійну кар'єру в 1999 році. У складі «Нітри» провів 26 матчів, забив 4 голи, після чого, влітку 2000 року, переїхав до Чехії, до клубу «Вікторія» з міста Пльзень. У складі «Вікторії» провів 84 матчі, в яких забив 9 м'ячів, після чого, у січні 2005 року, перейшов на правах оренди до кінця сезону до клубу «Маріла» з міста Пршібрам, за який зіграв у 5 матчах.

Влітку 2005 року повернувся до Словаччини, до клубу «Жиліна» з однойменного міста, у першому сезоні за новий клуб провів 34 матчі і забив 6 м'ячів у ворота суперників. У сезоні 2006/07, провівши 33 матчі і забив вже 10 м'ячів, став, разом з командою, чемпіоном країни і володарем Суперкубка. У наступні 2 сезону Роберт зіграв 60 матчів, забив 12 м'ячів і двічі став, разом з командою, віце-чемпіоном країни. У складі «Жиліни» брав участь і забивав голи в матчах Кубка УЄФА і попередніх раундів Ліги чемпіонів.

У збірній

Виступав за молодіжну збірну країни.

У складі головної національної збірної Словаччини дебютував 16 жовтня 2007, вийшовши на 68-й хвилині товариського матчу зі збірною Хорватії, в якому словаки зазнали поразки з рахунком 0:3.

Перший гол забив 19 листопада 2008 року після пасу Роберта Віттек на останній, 90-й хвилині товариського матчу зі збірною Ліхтенштейну, в якому словаки здобули перемогу з рахунком 4:0, Їжак у цій зустрічі вийшов у 2-му таймі.