Давид ді Томмазо: біографія

Давид ді Томмазо біографія, фото, розповіді - колишній французький футболіст, захисник

колишній французький футболіст, захисник

Давид ді Томмазо народився 6 жовтня 1979 у французькому містечку Ешіроль - передмісті Гренобля.

Свою футбольну кар'єру ді Томмазо розпочав у 1998 році в складі клубу «Монако». Дебют Давида в основному складі «Монако» відбувся 16 січня 1999 року в матчі проти «Ланса», ді Томмазо вийшов на заміну замість норвежця Йона Арне Ріїсе на 79-ій хвилині матчу, який завершився внічию 1:1. У чемпіонаті Франції сезону 1998/1999 Давид зіграв ще в трьох матчах, але в основному складі так і не закріпився, а його клуб за підсумками сезону посів четверте місце в чемпіонаті. У сезоні 1999/2000 ді Томмазо у складі «Монако» став чемпіоном Франції, хоча зіграв лише у семи матчах чемпіонату.

У липні 2001 року Давид перейшов до клубу «Седан» з однойменного міста. У своєму першому сезоні за клуб ді Томмазо зіграв сім матчів у чемпіонаті Франції сезону 2001/2002, в якому «Седан» дивом уникнув перекладу лігою нижче. З сезону 2002/2003 Давид став основним гравцем оборони «Седана». Свій перший м'яч у чемпіонаті Франції ді Томмазо забив 6 жовтня 2002 року в матчі проти «Бордо», забивши на 10-ій хвилині матчу Давид зрівняв рахунок у матчі 1:1, але в підсумку команди зіграли в нічию з рахунком 2:2, а ді Томмазо був замінений на 76-ій хвилині матчу. Всього Давид в сезоні 2002/2003 зіграв за «Седан» 20 матчів і забив 1 м'яч, а його команда за підсумками сезону зайнявши передостаннє 17 місце вилетіла в другу лігу Франції. У другій лізі сезону 2003/2004 Давид провів 26 матчів і забив один м'яч, а його клуб зайняв всього п'яте місце.

Влітку 2004 року Давид перейшов до нідерландського клуб «Утрехт» з однойменного міста. Дебют у чемпіонаті Нідерландів за «Утрехт» ді Томмазо відбувся 14 серпня 2004 року в матчі проти клубу «НАК Бреда», Давид відіграв весь матч, а його команда поступилася з рахунком 2:3. Протягом всього сезону Давид був незмінним гравцем оборони клубу, а за підсумками сезону ді Томмазо був названий кращим гравцем «Утрехта» сезону 2004/2005, провівши за клуб 31 матч.

27 листопада 2005 Давид взяв участь у переможному для його клубу матчі проти амстердамського «Аякса», ді Томмазо добре провів матч, а його клуб завдяки забитому м'ячу Дуайта Тіндалл переможи з рахунком 1:0.

Смерть

У ніч з 28 на 29 листопада 2005 року 26-річний ді Томмазо помер в результаті серцевого нападу в місті Де Розмірено передмістя Утрехта. 1 грудня 2005 на стадіоні «Утрехта» «Галгенварде» пройшла прощальна церемонія на згадку про ді Томмазо, в ній взяли участь керівництво клубу і вболівальники «Утрехта». У той же день керівництво «Утрехта» оголосило, що четвертий номер, під яким виступав Давид, буде довічно за ним закріплений. Його попередній клуб «Седан» також заявив, що 29-й номер, який раніше належав до Давида, також буде назавжди закріплений за ді Томмазо. Головний тренер «Утрехта» Фуке Бій на прощальній церемонії передав клубну форму Давида його вдові, яка на той момент була вагітна, у ді Томмазо також залишився дворічний син.

3 грудня 2005 було прийнято рішення, що Давид ді Томмазо буде кремований на батьківщині у Франції.

Увічнення в пам'яті

11 грудня 2005 в перший матч «Утрехта» після смерті Давида, команда вийшла на поле з чорними пов'язками, а багато вболівальників були одягнені в чорну жалобну одяг. Матч розпочався з хвилини мовчання.