Джон Грейг: біографія

Джон Грейг біографія, фото, розповіді - шотландський футболіст, який провів всю кар'єру в клубі «Рейнджерс» з Глазго: спочатку як гравець, а потім як головний тренер

Грейг був рішучим, потужним захисником. Він провів 755 офіційних матчів за «Глазго Рейнджерс»: 498 гри в чемпіонаті, 72 в Кубку Шотландії, 121 в Кубку Шотландської ліги (рекорд клубу), а також 64 матчі в Кубку європейських чемпіонів. В цілому він забив 120 голів за клуб і виграв три домашні потроєнь (чемпіонат і обидва національні кубка в одному сезоні).

Грейг був капітаном «Рейнджерс», які виграли Кубок володарів кубків 1972 року, перемігши у фінальному матчі московське «Динамо» з рахунком 3:2 в Барселоні. Хоча кар'єра Грейга була дуже успішною, період його капітанства в клубі збігся з тріумфальним періодом головних конкурентів «Рейнджерс», «Селтіка», з кінця 1960-х до середини 1970-х років. Стійкість Грейга в цей період ще більше зміцнила його репутацію одного з найбільших капітанів в історії «Рейнджерс». 15 листопада 1977 Грейг став володарем Ордена Британської імперії (MBE).

З 1964 по 1971 роки Грейг провів 44 матчі за збірну Шотландії, з них 15 разів - у як капітан. Одним з кращих моментів у його кар'єрі за збірну був гол у ворота збірної Італії, забитий на останніх хвилинах зустрічі на «Хемпден Парк» 9 листопада 1965 року, завдяки якому Шотландія виграла з рахунком 1:0.

Тренерська кар'єра

Грейг завершив кар'єру гравця в 1978 році, і відразу після цього був призначений головним тренером клубу, замінивши на цій посаді Джока Уоллеса. В якості тренера «Рейнджерс» він не добився великих успіхів. Під його керівництвом клуб так і не зміг виграти чемпіонат. Проте були епізодичні успіхи: у першому сезоні під керівництвом Грейга «Рейнджерс» дійшов до чвертьфіналу Кубка європейських чемпіонів 1978/79, обігравши чемпіонів Італії "Ювентус" і ставши першим клубом, досягли перемоги в європейських кубках на домашньому стадіоні «ПСВ Ейндховен» «Філіпс» , після чого вилетів з турніру, програвши німецькому «Кельну». У домашніх кубках клуб виступав успішніше, вигравши два Кубки Шотландії і два Кубки Шотландської ліги. Крім того, Грейг купив футболіста, що згодом став кращим бомбардиром в історії клубу - Аллі Маккойст з англійської «Сандерленда». Проте, успіхи клуби були епізодичними, тому Грейг, який опинився під сильним тиском з боку вболівальників, керівництва клубу та шотландської преси, був змушений подати у відставку в жовтні 1983 року. На його місце повернувся колишній тренер клубу Джок Уоллес.