Ян Вертонген: биография

3 грудня 2006 Вертонген дебютував у Вищому дивізіоні Нідерландів в домашньому матчі проти « Віллема II », Ян вийшов в матчі з перших хвилин і виконував роль центрального півзахисника. Матч завершився крупною перемогою амстердамців з рахунком 6:0. 3 січня 2007 Ян продовжив свій контракт з «Аяксом» до 30 червня 2011 року, колишня угода закінчувалася влітку 2008 року. 23 січня 2007 у Яна помер батько, Поль Вертонген помер у віці 58 років від пухлини головного мозку. Поль серйозно хворів більше 14 років, коли Яну було шість років, його батько переніс перший епілептичний припадок.

Оренда в «Валвейке»

31 січня 2007 Ян був відданий в оренду, до клубу «Валвейк». Крім Вертонген, «Аякс» також віддав в оренду в різні команди та інших молодих гравців, а саме Донована Слейнгарда, Мікаеля Крон-Делі, Ріделла Пупона і Дерк Буррігтера.

3 лютого Ян дебютував за «Валвейк» у гостьовому матчі проти НАК 'а його команда поступилася з рахунком 2:1. Матч також став дебютним і для інших двох новачків клубу, а саме для Ентоні обода і Таріка Сектуі.

Через сім днів, 10 лютого Вертонген забив свій дебютний гол за клуб, в матчі чемпіонату проти «Хераклеса» Ян відзначився на 35-й хвилині, вразивши ворота з 16 метрів, а асистентом голу став Мартейн Ресер. У результаті «Валвейк» вдома здобув перемогу з рахунком 2:0, але ця перемога стала для клубу лише третьою в чемпіонаті сезону 2006/2007.

8 квітня 2007 «Валвейк» зустрівся з амстердамським «Аяксом», і Ян зміг взяти участь у матчі. Вже на 9-ій хвилині гравець «Аякса» Габрі відкрив рахунок в матчі, але через вже хвилину «Валвейк» зміг відіграти гол, ударом головою забив Вертонген. Через вісім хвилин після гола, Ян мав відмінний момент відзначитися знову, але його удар пройшов мимо воріт. На 21-ій хвилині, після помилки воротаря «Валвейка» Ервіна Лемменс, Уеслі Снейдер знову вивів свою команду вперед, асистентом гольової передачі став Клас-Ян Хюнтелар. У другому таймі Вертонген відзначився чудовим ударом зі штрафного, але воротар «Аякса» Мартен Стекеленбург впорався з ударом. За двадцять хвилин до кінця матчу, нападник Лувано Гарсія зрівняв рахунок в матчі, «Валвейк» зміг утримати нічийний рахунок до кінця матчу.

За чотири місяці Ян провів за клуб у чемпіонаті 12 матчів і забив 3 м'ячі, Вертонген також зіграв 6 матчів у плей-офф чемпіонату за прописку у вищому дивізіоні. За підсумками матчів плей-офф «Валвейк» вибув до першого дивізіону Нідерландів.

Повернення в «Аякс»

Кар'єра в збірній

У середині травня 2007 року Ян отримав виклик до основну команду Бельгії, разом з ним з молодіжної збірної був викликаний Фаріс Арун. У червні збірної Бельгії належало зустрінеться зі збірною Португалією у рамках відбіркового турніру до чемпіонату Європи 2008 року. У матчі проти португальців, який відбувся 2 червня 2007 року в Брюсселі, Ян і дебютував, але бельгійці вдома поступилися збірній Португалії з рахунком 1:2.

У складі олімпійської збірної Бельгії Ян зайняв четверте місце на Олімпійських іграх в Пекіні 2008, в матчі за третє місце бельгійці поступилися олімпійської збірної Бразилії з рахунком 3:0.