Мікаель Ллодра: біографія

Мікаель Ллодра біографія, фото, розповіді - французький тенісист, трикратний переможець турнірів Великого шолома і володар Кубка Мастерс 2005 року в чоловічому парному розряді

Приватне життя

Батько Мікаеля, Мішель Ллодра, професійний футболіст, який виступав за клуб Парі Сен-Жермен, за який Ллодра-молодший хворіє до цих пір. Мікаель одружений, має доньку та сина.

Спортивна кар'єра

Початок кар'єри

Мікаель Ллодра почав грати в теніс в шість років. У віці 13-14 років тренувався у Жоржа Дені, який також тренував Гі Форже і Якоба Гласека. У 1997 році дійшов до фіналу Відкритого чемпіонату США в парному розряді серед юнаків (з Жаном-Рене Лінар), а на наступний рік повторив цей успіх на Вімблдоні з Енді Рамом. У 1998 році почав виступи у турнірах ITF Futures і в перший же рік виграв два таких турніру в парному розряді (обидва з Лінар). На наступний рік виграв по два «ф'ючерсу» в одиночному і парному розрядах. У свою першу появу на дорослому турнірі Великого шолома вийшов, також з Лінар, у друге коло парного турніру Відкритого чемпіонату Франції.

У 2000 році виграв свій перший турнір АТР в парі з італійцем Дієго Наргіс, а також три « челленджера »в парному розряді. У листопаді вперше увійшов до першої сотні тенісистів у парному розряді згідно Рейтинг АТР. На наступний рік виграв два «челленджера» і в одиночному розряді і дійшов до півфіналу турніру АТР у Санкт-Петербурзі; в жовтні увійшов до сотні кращих тенісистів світу в одиночному розряді. У парах виграв три «челленджера» і дійшов зі шведом Нікласом Култі до чвертьфіналу Відкритого чемпіонату Франції.

Пік кар'єри

У 2002 році Ллодра, який займав 69 місце в рейтингу тенісистів-парників, з ще одним співвітчизником Фабрісом Санторо дійшов до фіналу Відкритого чемпіонату Австралії; по шляху у фінал вони перемогли одну з кращих пар світу, індійців Бхупаті і Паес. Після цього його запрошують до збірної для участі в Кубку Девіса. У чвертьфіналі вони з Санторо виводять збірну вперед у матчі з чехами (Санторо після цього ще виграв вирішальний п'ятий матч в одиночному розряді), а в півфіналі поступаються американської парі; незважаючи на це, збірна виграє півфінал, але на фінальний матч з Росією Санторо виходить з іншим партнером. Ллодра закінчує сезон в числі 30 найсильніших тенісистів у парному розряді.

У 2003 році Ллодра виграв лише один турнір у парах, але цим турніром став Відкритий чемпіонат Австралії, де його партнером знову був Санторо. У фіналі вони перемогли першу пару світу, своїх торішніх кривдників Даніеля Нестора і Марка Ноулз. У подальшому вони виходили у фінал ще чотири рази, в тому числі тричі на турнірах категорії Мастерс, і завоювали право на участь у фінальному турнірі АТР-туру, Кубку Мастерс. На Кубку Мастерс вони вийшли з групи з двома перемогами і однією поразкою, від братів Боба і Майка Брайаном, і дійшли до фіналу, де вдруге поступилися Брайаном.

У 2004 році Ллодра і Санторо вдруге поспіль виграють Відкритий чемпіонат Австралії, де цього разу перемагають у фіналі Брайаном, а до цього в чвертьфіналі - другу пару світу, Бхупаті і Максима Мирного, а також доходять до фіналу Відкритого чемпіонату Франції, де в чвертьфіналі проходять Нестора і Ноулз, а в півфіналі - Брайаном. Після фіналу на «Ролан Гаррос» Ллодра входить у першу десятку тенісистів у парному розряді. На Олімпіаді в Афінах Ллодра і Санторо теж виступають разом і доходять до чвертьфіналу, де програють хорватській парі Анчіч-Любічіч. У Кубку Девіса Ллодра з Ніколя Ескюде допомагає збірної дійти до півфіналу, де в парі з Арно Клеманом програє іспанцям. Другу половину року Ллодра і Санторо майже не виступають разом, що не дозволило їм другий рік поспіль потрапити в Кубок Мастерс. В одиночному розряді Ллодра здійснює якісний стрибок, вийшовши у свій перший фінал турніру АТР вже на початку січня, а в червні вигравши свій перший одиночний титул АТР у Хертогенбосе. Він також доходить до четвертого кола на Відкритих чемпіонатах Франції і США, а в жовтні здобуває першу перемогу над тенісистом з першої десятки, взявши гору в Санкт-Петербурзі над Маратом Сафіним. Ллодра завершує рік на 12 місці в рейтингу парних гравців і на 41 місці серед одинаків.