Пітер Філліп Бонетті: біографія

Пітер Філліп Бонетті біографія, фото, розповіді - англійський футболіст, воротар

англійський футболіст, воротар

Пітер народився в невеликому містечку Путлі недалеко від стадіону «Стемфорд Брідж». Це і визначило футбольну долю хлопчика - 18 років в майбутньому зіграє він у «Челсі».

У 1961 році Бонетті змушене вийшов на поле замість основного голкіпера Рега Меттьюс. Пітер показав себе чудово і отримав прізвисько «Кіт». Незабаром Бонетті витіснив зі складу Меттьюс і сам став основним воротарем команди.

У 1963 році «Кіт» зіграв важливу роль з повернення «Челсі» в перший дівіізон, а в 1965 році - в завоювання «Челсі» Кубку ліги . На воротаря звернули увагу в збірній, і він увійшов до заявки збірної Англії на ЧС-1966, де Бонетті був другим воротарем.

Саме у збірній стався найгірший матч Бонетті. Сталося це у чвертьфіналі ЧС-1970 з Німеччиною. «Кіт» пропустив три м'ячі, і Англія програла 2:3. У країні винуватцем події оголосили Бонетті. У збірній він після цього більше не грав.

А в «Челсі» все поки складалося нормально. У 1971 році він допоміг «Челсі» виграти Кубок кубків. Але потім почався невдалий період, Бонетті почали переслідувати травми. Через це він став боятися грати на виходах. Пост воротаря був відступлена Джону Філіпсу, а Бонетті виїхав до США.

У 1976 році він повернувся в «Челсі», який тоді грав у другому дивізіоні, і допоміг йому повернутися в еліту. Після вильоту в другій дивізіон Бонетті переїхав на острівець Малл, де йому довелося працювати листоношею. Деякий час він грав за «Данді Юнайтед».

Зараз Бонетті на пенсії. Іноді грає за ветеранську збірну Англії. У 2007 році записав свою автобіографію.