Рафал Богускій: біографія

Рафал Богускій біографія, фото, розповіді - польський футболіст, нападник клубу «Вісла»

польський футболіст, нападник клубу «Вісла»

Вихованець клубу «Ломжа». В основній команді дебютував у 16 ??років. У сезоні 2002/2003 в одному з матчів проти «Променя» з Монькі, забив 7 голів, 6 з голів забив у період з 50 по 73 хвилину матчу. У сезоні 2003/2004 разом з командою вийшов в Третю лігу Польщі і став кращим бомбардиром забивши 19 голів.

17 серпня 2005 підписав контракт з краківською «Віслою», на запрошення тренера Єжи Енгеля. До кінця сезону Рафал був відданий в оренду до рідного клубу «Ломжа». У грудні 2005 року румунський тренер «Вісли» Дан Петреску перервав його оренду і перевів його в основний склад. У Екстракласи дебютував 1 квітня 2006 року в матчі проти варшавської «Полонії» (2:0), Богускій вийшов на 86 хвилині замість Павла Брожек. Наступний і останній матч у сезоні 2005/2006 в Екстракласи зіграв проти «Легії» (1:2), Богускій вийшов на 88 хвилині замість словака Марека Пенкса.

19 липня 2006 був відданий в шестимісячну оренду до « Белхатув ». На початку у Рафала були проблеми з основним складом, але тренер Орест Ленчук продовжив його оренду на рік. У весняній частині сезону 2006/2007 став основним гравцем «Белхатув», Богускій грав в основному на лівому фланзі півзахисту. «Белхатув» посів 2 місце в чемпіонаті поступившись тільки Любинському «Заглембе».

Гарну гру Богуского зауважив помітив тренер «Вісли» Мацей Скоржа і повернув його до основного складу, хоча президент «Белхатув» хотів залишити його в команді . Крім того, Богускій сам хотів залишитися в команді ще на півроку. У сезоні 2007/2008 став основним гравцем «Вісли» і також виграв разом з командою чемпіонат Польщі. У наступному сезоні забив 9 м'ячів і став другим бомбардиром після Павла Брожек, який забив 19 м'ячів і став кращим бомбардиром чемпіонату разом з Такесуре Кіняма.

Вдала гра за «Віслу »була помічена головним тренером збірної Польщі Лео Бенхаккер. У збірній дебютував 15 грудня 2007 року в матчі проти Боснії та Герцеговини (1:0), Рафал вийшов на 46 хвилині замість Шимона Павловського. Перший гол за Польщу забив 14 грудня 2008 року в матчі проти Сербії (1:0), на 53 хвилині у ворота Бояна Ісаіловіча. 1 квітня 2009 у матчі проти Сан-Марино (10:0), забив найшвидший гол за збірну Польщі за всю її історію на 23 секунді матчу, всього в цьому матчі Рафал забив 2 голи у ворота Федеріко Валентіні.