Андерс Якобсен: біографія

Андерс Якобсен біографія, фото, розповіді - відомий норвезький стрибун з трампліна, переможець етапів Кубка світу, наймолодший норвезький спортсмен, який переміг на Турне чотирьох трамплінів
-

Початок кар'єри

Дебютував у великому Спорт 11 січня 2003 року на етапі Континентального кубка в Планіція. Перший стрибок вийшов не дуже вдалим - спортсмен посів лише 50 місце. Далі виступ в цьому турнірі у Якобсен складається дуже невдало - до етапу в Ліллехаммері 2006 року він не піднімався вище 20 місця і навіть не претендував на потрапляння на Кубок світу у складі норвезької команди. Проте вже в Філлахе Андерс займає 14 місце, зовсім небагато відставши від лідерів, а вже в Закопане потрапляє в десятку, зайнявши відповідно 7 і 9 місця.

Професійна кар'єра

Незважаючи на те, що результати молодого спортсмена були далеко не найкращими, тренер норвезької команди Мікка Койонкоскі побачив у ньому майбутнього великого майстра і включив його в команду для виступів у Кубку світу. Дебют в цьому турнірі у Андерса Якобсена вийшов більш, ніж впевненим - в Куусамо він завоював бронзову медаль. Далі стрибки молодого спортсмена ставали більш якісними і далекими - в Ліллехаммері він займає 2 місце, а в Енгельберг вже перемагає. Але найголовніша сенсація цього сезону була ще попереду. У Оберстдорфі Якобсен четвертий, а в Гарміш-Партенкірхені п'ятий, займає 5 місце в загальному заліку і, схоже, не претендує на лідерство, яке з упевненістю утримує молодий австрійський стрибун Грегор Шліренцауер. Проте в Інсбрук все різко міняється: Андерс перемагає, а шліри сенсаційно на домашньому етапі рідною трампліні займає всього лише 11 місце. Таким чином, в німецький Бішофсхофен норвежець відправився в ранзі лідера. Очковий запас не гарантував дебютанту елітних стартів місця на п'єдесталі. Однак Якобсен зумів впоратися з нервами - в цьому йому допомогли чашка кави і плитка шоколаду. Особливо гарний був його другий стрибок на 142 метра, в якому він метр поступився рекордного польоту дворічної давності японця Даікі Іто. І хоча перемогу в Німеччині святкував завершував виступи Грегор Шліренцауер, який зробив подарунок до свого 17-річчя, суму балів Якобсена він не перекрив. Після закінчення Турне 21-річний спортсмен сказав, що пік емоцій у нього був на турнірі в Інсбрук, коли він вперше слухав національний гімн і ледь стримував сльози. До кінця сезону у Андерса Якобсена було ще 2 перемоги і 5 подіумів. В результаті у норвежця 3 місце в Кубку світу з 1503 очками. Поступився він лише Адаму Малюкові (1998 очок) і Симону Амману (1560 очок). У цьому ж сезоні Якобсен вперше брав участь у Чемпіонаті світу в Саппоро, на якому завоював срібло в командній першості на великому трампліні.

У сезоні 2007-2008 повторити торішні результати в Андерса Якобсена не вийшло. Він завоював всього 1 золото в особистій першості на етапі Кубка світу в Лібереці і піднявся на подіум 4 рази. Однак у командних змаганнях його результати були набагато краще: 2 перемоги (в Віллінгене і Планіція), а також бронза на Чемпіонаті світу з польотів на лижах в Оберстдорфі. За підсумками сезону в Андерса 941 очко і 10 місце в підсумковій класифікації.

Стабільні стрибки Андерс Якобсен почав показувати саме в сезоні 2008-2009. Він всього 5 раз не увійшов до десятки кращих спортсменів. Однак і видатних результатів було мало: Тронхейм - 3 місце, Клінгенталь - 2 місце і Оберстдорф - 3 місце. Підсумок - 10 місце в Кубку світу з 747 очками. У 2009 році проходив і Чемпіонат світу в Лібереці, де Якобсен зайняв 2 місце в командній першості та 3 місце в особистій першості на великому трампліні.

У сезоні 2009-2010 норвежець продовжує показувати стабільні результати на рівні 10 кращих стрибунів з трампліну, про що говорять, наприклад, три 5 місця: у Куусамо, Гарміш-Партенкірхені і Інсбрук. Однак на подіум у цьому сезоні Андерс ще не піднімався.

Цікаві факти

• До того, як Андреас потрапив у професійний спорт, він працював водопровідником.
  • Якобсен - наймолодший норвезький спортсмен, якому вдавалося виграти Турне чотирьох трамплінів (на той момент йому було 21 рік).