Райан Шарп: біографія

Райан Шарп біографія, фото, розповіді - автогонщик, народився в Ньютонхілле, Шотландія, Великобританія 29 квітня 1979
-

автогонщик, народився в Ньютонхілле, Шотландія, Великобританія 29 квітня 1979

Кар'єра Райана почалася з картингу, як і більшість пілотів, він виграв не скільки місцевих і національних чемпіонатів, його талант помітив нідерландський бізнесмен Клас Цварт, який спонсорував його перший сезон у Формулі-Форд.

Шарп прогресував, незважаючи на обмежене фінансування для участі, і в 2002 він перейшов з Формули-Форд у Формулу-Рено, серія в якій є справжні сліки і антикрила, на відміну від Формули-Форд в якій немає аеродинамічних елементів .

Формула-Рено

Перший сезон Райана у Формулі-Рено був у Великобританії, де він брав участь за команду John Village Automotive, він заробив шосте місце за підсумками чемпіонату, незважаючи на постійні проблеми з болідом. За іронією долі, він кожну гонку фінішував в окулярах і знову посів шосте місце.

У 2003 Шарп зробив ризикований крок у своїй кар'єрі і перейшов з британської серії в німецьку за команду Jenzer Motorsport. Перехід окупився перемогою Райана в чемпіонаті. Майбутній британський чемпіон Формули-1 Льюїс Хемілтон взяв участь в одному етапі, Шарп виграв обидві гонки в той час як Хемілтон фінішував дев'ятим і восьмим відповідно. Райан також взяв участь в Італійській Формулі-Рено на етапі в Спа, Бельгія.

Формула-Рено V6

У 2004 продовжив відносини з командою Jenzer Motorsport перейшовши в Формулу-Рено V6 Єврокубок Сезон розпочався непогано, він фінішував третім і першим у перший укіенд (3-е місце в першій гонці після розвороту в першому повороті, що відкинуло його в задні ряди), і два других місця на етапі у Валенсії - він лідирував в обох гонках, але з через відсутність досвіду, він занадто жорстко обходився зі своїми покришками і втратив місце в кінці обох гонок, де Дамьен Пазіні і Роббі Керр виграли гонки відповідно. Незважаючи на це він лідирував після 4 етапів чемпіонату. У Маньї-Куре він зміцнив лідирування. У гонці підтримки Формули-1 Гран-прі Монако у нього знову почалися проблеми. У результаті Райан поступився франко-швейцарського гонщику Джорджо Мондино 22 очки.

GP2

Райан перейшов у нову серію GP2 в 2005 за команду David Price Racing, команда проти якої він боровся у 2004 і де були дуже вражені його успіхами в 2004. Сезон почався в Імолі де в нього були проблеми зі зчепленням, на другому етапі в Барселоні, Райан йшов третім але почалися проблеми з болідом і він зійшов і стартував із задніх рядів у другій гонці, де він встановив найшвидше коло і заробив одне очко. Послідував ряд невтішних виступів, які були невигідні ні Райану, ні його спонсорам, ні його кар'єрів, багато в чому це було через команди у якої були не найкращі інженери та інший персонал - через це він не міг успішно виступати. Шарп залишив серію GP2, і повернувся в команду Jenzer Motorsport для виступу в останніх етапах Світової серії Рено, але зіткнувся з тим же, коли виступав на боліді David Price Racing машина не була конкурентоспроможною. У DPR Шарпа замінив Чемпіон 200 Єврокубка Формули-Рено V6 Джорджо Мондино, який також нічого не зміг добитися від машини.

World Touring Car Championship (WTCC)

Новий виток кар'єри Райана розпочався в 2006, коли він підписав контракт з італійською командою JAS Motorsport на виступ у World Touring Car Championship, де він став новачком року в Yokohama Independent Trophy. Він обійшов не мало пілотів, і став єдиним новачком хто побував на подіумі, заробивши третє місце на етапі в Пуебла, Мексика. Протягом сезону Шарп виграв кілька гонок (перемоги в заліку класу), самої пам'ятної перемогою є перемога в Брендс-Хетч, Великобританія - де він виграв під зливовим дощем, продемонструвавши свої навички дощової їзди. Він йшов другим позаду голландця Тома Коронеля, але пропустив три останні етапи через проблеми з фінансами. Наприкінці року він виграв European Touring Car Cup на SEAT Leon в GR Asia.

Чемпіонат FIA GT

У 2007 Шарп здійснив черговий перехід на цей раз, в чемпіонат FIA GT з австрійською командою JetAlliance Racing, яка досягла успіхів вже на другий сезон виступів. Сезон почався в Чжухаї, Китай, він фінішував дев'ятим, потім пішло два фінішу на четвертому місці в Сільверстоуні та Бухаресті і виграв гонку в Монці. У підсумку він завершив чемпіонат на другому місці позаду чемпіона Томаса Бьяджі.