Гі Форже: биография

У 1987 році всі основні успіхи Форже припали на парний розряд. Він виграв п'ять турнірів (всі з Ноа) і ще двічі грав у фіналі, в тому числі і у Відкритому чемпіонаті Франції. Андерс Яррід став на його шляху до титулу і на цей раз, в парі з Бобом Сегусо. Форже закінчив сезон в десятці найсильніших, але в турнір Мастерс вони з Ноа не потрапили. Форже продовжував виступати в збірній Франції, здобувши перемоги у двох з трьох матчів у командному Кубку світу і вигравши всі чотири своїх гри в Кубку Девіса, принісши в тому числі в парі з Леконт єдине очко французам у чвертьфінальному поразку від шведів.

У 1988 році Форже виграв три турніри в парному розряді і дійшов до чвертьфіналу на Уїмблдоні і Олімпіаді в Сеулі, де вони з Леконт були посіяні четвертими. Леконт був його партнером протягом більшої частини сезону, але в турнір Мастерс вони не пройшли. В одиночному розряді він дійшов до півфіналу в двох турнірах Гран-прі і до третього кола на Відкритому чемпіонаті Франції і на Олімпійських іграх, де програв майбутньому чемпіону Мілославом Мечіржу. Форже також продовжив свою трирічну переможну серію у складі збірної Франції в Кубку Девіса, вигравши усі три свої матчі в парному розряді, в тому числі в півфіналі проти шведів, і довівши число перемог у серії до одинадцяти.

Пік одиночної кар'єри: 1989-1992

1989 рік у парному розряді виявився невдалим для Форже, який жодного разу не зумів пробитися у фінал. Його переможна серія в складі збірної, яку він продовжив у матчі з ізраїльтянами, була перервана у програному всуху чвертьфіналі проти команди США: вони з Ноа програли олімпійським чемпіонам Сегусо і Флек. Всю середину сезону після цього матчу, в тому числі три турніри Великого шолома, Форже пропустив через травми. Однак до і після цієї перерви йому вдалося двічі потрапити у фінал турнірів Гран-прі в одиночному рзряде, і один з них, в Нансі, він виграв.

Також двічі Форже грав у фіналах одиночних турнірів на наступний рік і знову виграв один з них. За рік він чотири рази перемагав суперників з Top-10, в тому числі двох поспіль на Відкритому чемпіонаті Німеччини, а після виходу в четверте коло на Уїмблдоні вперше увійшов до числа двадцяти кращих тенісистів світу в одиночному розряді. Він також відновив виступи в одиночному розряді за збірну Франції, вигравши свої перші з 1987 року одиночні матчі у суперників з Великобританії. Після перерви в 1989 році він знову успішно заграв і в парах, вигравши п'ять турнірів, з них чотири зі швейцарцем Якобом Хласеком і один з Борисом Беккером. Форже і Хласек завоювали право виступати в чемпіонаті світу АТР (як тепер називався підсумковий турнір сезону за версією Асоціації тенісистів-професіоналів), і виграли його, перемігши всі п'ять пар суперників, включаючи кращу пару миру, південноафриканців Дані Віссер і Пітера Олдріча. Форже знову закінчив рік в десятці кращих тенісистів в парному розряді.

1991 рік був ознаменований для Форже проривом в одиночному розряді, де він виграв шість турнірів (при єдиній перемозі в парах). Серед виграних були і турніри в Цинциннаті і Парижі, що належали до вищої категорії турнірів АТР. Крім цього, Форже дійшов до чвертьфіналу на двох турнірах Великого шолома в Відкритому чемпіонаті Австралії і на Вімблдонському турнірі. Вже в лютому він увійшов в десятку кращих тенісистів світу в одиночному розряді, а в березні піднявся в рейтингу до вищої в кар'єрі четвертого рядка. Наприкінці сезону він брав участь в Кубку Великого шолома, де в чвертьфіналі поступився чемпіону Вімблдону Міхаель Штіх. У Кубку Девіса він виграв за сезон десять матчів з дванадцяти, в тому числі всі чотири в парному розряді, включаючи фінал, де вони з Леконт взяли реванш у Сегусо і Флек, і разом зі збірною завоював перший в кар'єрі Кубок Девіса.