Гі Форже біографія, фото, розповіді - французький професійний тенісист і тенісний тренер
-

французький професійний тенісист і тенісний тренер

Спортивна кар'єра

Початок кар'єри: 1982-1985

Перші матчі в професійних турнірах Гі Форже провів у 17 років, в 1982 році. Вже в першому свою появу на кортах Відкритого чемпіонату Франції він дійшов до третього кола, перемігши перед цим колишню першу ракетку світу Іліє Нестасе. Пізніше в тому ж році він дійшов до півфіналу турніру Гран-прі в Тайбеї і третього кола Відкритого чемпіонату Австралії. За підсумками цього року він зайняв перший рядок у рейтингу ITF серед юнаків. На наступний рік він двічі дійшов до півфіналу турнірів Гран-прі в парному розряді.

У липні 1984 року Форже дебютував у складі збірної Франції у матчі Кубка Девіса з чехословаками і поступився в обох одиночних зустрічах, Іван Лендл і Томашу Шміду. Відразу після цього він взяв участь у показовому Олімпійському тенісному турнірі в Лос-Анджелесі, вік учасників якого був обмежений 20 роками. Форже був посіяний на турнірі восьмим і програв у чвертьфіналі майбутньому чемпіонові, Стефану Едберг. У вересні в Бордо зі співвітчизником Луак Курто він дійшов до першого в кар'єрі фіналу турніру Гран-Прі, перебуваючи на 203 місці у рейтингу серед тенісистів у парному розряді. У листопаді він вийшов до четвертого кола Відкритого чемпіонату Австралії, поступившись там Борису Беккеру.

У листопаді 1985 року в Стокгольмі і Лондоні Форже виграв свої перші турніри Гран-прі в парному розряді. Його партнерами були, відповідно, Андрес Гомес і Андерс Яррід. Кращий результат сезону в одиночному розряді він показав у Гштаде, де по дорозі до півфіналу переміг 19-у ракетку світу Томаша Шміда.

Успіхи в парах: 1986-1988

У 1986 році Форже розвинув свій успіх в парному розряді. За сезон він вісім разів доходив до фіналу турнірів Гран-прі і шість з них виграв. У трьох з цих перемог його партнером був ще один француз, Яннік Ноа, з яким вони, зокрема, виграли Відкритий чемпіонат Італії, другий за престижністю грунтовий турнір у світі. Після виходу до півфіналу ще одного престижного турніру в Торонто Форже піднявся на третю сходинку в рейтингу тенісистів в парному розряді, найвищу в кар'єрі. Ноа і Форже завоювали право брати участь у турнірі Мастерс, підсумковому турнірі сезону, і дійшли у ньому до фіналу, вигравши чотири матчі і програвши тільки шведської парі Едберг-Яррід. У травні Форже в парі з Анрі Леконт виграв для збірної Франції три гри в парному розряді в рамках командного Кубка світу і допоміг їй завоювати вперше в історії цей трофей. Він також виграв зі збірною турнір Європейської зони Кубка Девіса, перемігши у всіх своїх матчах, як в одиночному, так і в парному розряді. В одиночному розряді він дійшов до четвертого кола Відкритого чемпіонату Франції, а в жовтні в Тулузі виграв свій перший одиночний турнір Гран-Прі. До цього ж сезону відноситься його перша перемога над гравцем з першої десятки рейтингу: на турнірі в Роттердамі він узяв верх над Едберг, п'ятою ракеткою світу, перед тим, як поступитися іншому шведу, Йоакімом Нюстрему, теж гравцеві першої десятки.