Сергій Васильович Фесик біографія, фото, розповіді - російський плавець, член національної збірної Росії

російський плавець, член національної збірної Росії

Жив і тренувався в Ярославлі і Обнінську. Навчався на політолога в Ярославському університеті.

Спортивна кар'єра

Сезон 2007

На чемпіонаті Європи 2007 серед юніорів в бельгійському Антверпені Сергій Фесик завоював 3 медалі: 2 золотих - у складі естафети 4х200 м і на дистанції 50 м вільним стилем, 1 срібну - на дистанції 100 м вільним стилем.

У складі збірної Росії взяв участь у Відкритому чемпіонаті Парижа з плавання, де разом з Андрієм Капраловим, Євгеном Лагунової та Андрієм Гречини святкував перемогу в естафеті 4х100 м вільним стилем.

В угорському Дебрецені на чемпіонаті Європи з плавання у 25-метровому басейні Сергій з рекордом Росії став бронзовим призером на дистанції 100 м комплексом.

Сезон 2008

Перемігши на дистанціях 50 м вільним стилем та 50 м на спині, спортсмен став 2-кратним чемпіоном Росії.

На чемпіонаті Європи 2008 в Ейндховені в естафеті 4х100 м сталася трагедійна ситуація. Євген Лагунов, Андрій Гречин, Андрій Капралов і Сергій Фесик боролися за рекорд Європи, фінішували першими, але судді їх дискваліфікували за фальстарт Капралова на третьому етапі. У результаті золото дісталося шведам (3.15,41), срібло - італійцям (3.15,77), бронза - голландцям (3.15,88). На дистанції 100 м вільним стилем Сергій у фінал не пробився, фінішуючи в півфіналі з дев'ятого часом, а у фінальному запливі на 50 м був 7-м. Також спортсмен разом з Станіславом Дінцем, Григорієм Фалько і Миколою Скворцовим брав участь у попередньому запливі комбінованій естафеті 4х100 м, де російська четвірка показала найкращий результат - 3.36,96, а у фіналі Аркадій Вятчанін, Григорій Фалько, Євген Коротишкін та Андрій Гречин побили рекорд Європи п'ятирічної давності, що також належав росіянам - 3.34,25.

Увійшов до складу збірної Росії на Олімпійські ігри 2008 і взяв участь в попередніх запливах естафети 4x100 метрів вільним стилем, де російська естафета фінішувала з 9-м результатом і у фінал не потрапила.

Сезон 2009

Успішно виступив Сергій на що проходив у Стамбулі (Туреччина) чемпіонаті Європи 2009 з плавання на короткій воді. На його рахунку «золото» комбінованої естафети в складі російської збірної і співавторство в новому світовому рекорді, «срібло» на дистанції 100 метрів комплексом, «бронза» на дистанції 50 метрів кролем, а також рекорд чемпіонатів Європи на 100 метрах комплексом.

На шведському етапі Кубка світу з плавання спортсмен зайняв друге місце на дистанції 100 м комплексом, обігнавши 14-кратного олімпійського чемпіона Майкла Фелпса, який зайняв лише третє місце.