Аркадій Пилипович Тупіцина: біографія

Аркадій Пилипович Тупіцина біографія, фото, розповіді - російський спортсмен, майстер спорту з футболу, майстер спорту з хокею з м'ячем, майстер спорту з лижних гонок, учасник Великої Вітчизняної війни
-

Навчався в Куйбишеві. Після початку Великої Вітчизняної війни разом з приятелем втік з ремісничого училища на фронт, де проявивши пізнання в електротехніці залишився в якості сина полку зв'язківцем. Пізніше потрапив у розвідку, брав участь у форсуванні Одера, за що був нагороджений орденом Червоної Зірки. Також був нагороджений орденом Вітчизняної війни, Орденом Слави та медаллю «За Відвагу».

Після Перемоги служив у спортивній роті, був переведений у футбольну команду Київського військового округу, брав участь в чемпіонаті УРСР. Грав на позиції півзахисника.

У 1951 році демобілізувався, повернувся до Куйбишева, де грав у фарм-клубі «Крил Рад» і одночасно навчався в інституті фізкультури. Після закінчення інституту за розподілом потрапив до Ставрополя (нині Тольятті).

Працював тренером футбольної команди «Труд», яка під його керівництвом спочатку перемогла в чемпіонаті Куйбишевської області, а в 1964 році першою з команд міста домоглася права виступати в класі «Б» чемпіонату СРСР. Багато його вихованці, як Равіль Аряпов також стали тренерами.

У зимовий час тренував команду електротехнічного заводу з хокею з м'ячем.

Після завершення тренерської кар'єри у віці 50 років зайнявся лижними гонками. Тренувався у Аркадія Мокіна, пізніше в Олександра Меркушева.

Виступаючи в змаганнях ветеранів неодноразово вигравав змагання самого різного рівня. Постійно бере участь у марафонських забігах. У віці 65 років став майстром спорту з лижних гонок. Ставав чемпіоном Росії, неодноразово брав участь у чемпіонатах світу, в лютому 2007 року на дистанції в 10 км виграв чемпіонат світу серед ветеранів.

У літній час приймає участь у легкоатлетичних забігах.