Франческо Тотті: биография

У 1996 році в «Рому» прийшов новий головний тренер - Карлос Б'янкі, і для Тотті наступив важкий період: він мало виходив на поле і був близький до переходу в «Сампдорію» або «Аякс», який міг його обміняти на Ярі Літманена. Незважаючи на брак ігрового часу, Тотті зрідка демонстрував хороший рівень гри. Так, 15 жовтня він забив гол і асистував партнерові в матчі з «Міланом», в якому «джалороссі» вперше за 11 років виграли у «россонері», обігравши їх з рахунком 3:0. Після турніру в Римі взимку 1997 року, в якому «Рома» грала проти «Боруссії» з Менхенгладбаха і «Аякса», в матчі з яким, 9 лютого, Тотті забив 2 голи, Бьянкі змінив бажанням продати Франческо. І футболіст залишився в команді. 24 березня 1997 Тотті був вилучений з поля в матчі з «Болоньєю», отримавши 2 жовті картки за 4 хвилини.

Сезон 1997/98 почався для Тотті вдало: 11 листопада 1997 Франческо забив два голи у ворота «Барі» і за свої дії отримав найвищу оцінку серед всіх гравців 8 туру чемпіонату Італії. Але, незважаючи на гарний початок, значну частину сезону Тотті пропустив через травму. Після того, як Ческо вилікувався, він вийшов на поле і забив гол, який приніс його клубу перемогу над «Фіорентиною» з рахунком 4:1. 30 березня 1998 Тотті приніс своєму клубу нічию з «Пармою», забивши гол і зробивши гольову передачу. 28 квітня Тотті забив 2 голи у ворота «Удінезе», але вони не врятували його клуб від поразки з рахунком 2:4. 18 травня Тотті забив переможний гол у ворота «Сампдорії»; після цієї гри головний тренер «Сампи» Вуядін Бошков був звільнений. Всього в Серії А 1997/98 Тотті забив 13 голів, зайнявши 12 місце за цим показником. Після закінчення сезону Франческо отримав титул кращого футболіста Італії за версією газетиGuerin Sportivo.

У наступному сезоні в клуб був призначений новий тренер, Зденек Земан, який змінив схему гри на 4-3 -3. Незважаючи на серйозну конкуренцію в атаці «Роми», тільки Тотті мав тверде місце в стартовому складі команди. У першому ж турі чемпіонату Франческо забив гол, принісши своїй команді перемогу в матчі з «Салернітаной». 19 жовтня Тотті забив переможний гол на 90-й хвилині зустрічі у ворота «Фіорентини», що займала перед матчем перше місце в Серії А. 31 жовтня 1998 Алдаір віддав Тотті пов'язку капітана команди, і через 3 дні Ческо зробив перший у сезоні дубль, двічі забивши у ворота «Удінезе». 1 грудня Тотті забив гол, який приніс його клубу нічию з принциповим суперником - «Лаціо» (3:3). Через десять днів Франческо знову врятував клуб від поразки, забивши на 90-й хвилині у ворота «Цюріха» в 1 / 8 Кубка УЄФА. У середині сезону у Тотті трапився спад - він демонстрував невисокий рівень гри і кілька місяців не забивав. Лише до весни Франческо знову набрав гарну форму: з його гольового пасу був забитий гол, який приніс перемогу «Ромі» над «Міланом». 11 квітня Франческо відзначився святкуванням голи в матчі з «Лаціо», коли, забивши м'яч на 90 хвилині, він зірвав футболку і показав напис на майці, одягненої поверх клубної:Vi ho purgati ancora(«Я знову змусив вас страждати»). За підсумками сезону Тотті отримав приз кращому молодому гравцеві в Італії. Клуб зайняв в чемпіонаті 5-е місце.