Франческо Тотті: биография

У відбірковому турнірі до чемпіонату Європи 2004 Тотті зіграв тричі: у двох іграх з Фінляндією і в матчі з Азербайджаном. У першій грі з фінами Франческо зробив дві гольові передачі на Крістіана Вієрі, у другій вже забив самостійно і знову зробив гольовий пас. Перед початком чемпіонату Європи головний тренер італійців Джованні Трапаттоні сказав, що «Тотті важливіше для збірної Італії, ніж Зідан для збірної Франції. Тотті - унікальний гравець. Він не тільки веде гру, як Зідан, але і сам забиває, причому чимало. 20 голів в минулому чемпіонаті - чудовий результат. Ще під час чемпіонату світу я говорив, що наступний турнір, тобто чемпіонат Європи, має стати зоряним для Тотті, який до того часу досягне свого розквіту. Франческо досяг того віку, коли може віддавати собі звіт у своїх діях і в своїй значимості для команди. Це той рідкісний футболіст, про якого кажуть: він здатний виграти матч поодинці. Сподіваюся, я не перестарався з компліментами на адресу Франческо ». На самому першості Тотті провів 1 матч з Данією. У цій грі він зробив грубий проступок, плюнувши в гравця суперника Крістіана Поульсена. Суддя в полі епізоду не бачив, проте камери зафіксували вчинок Франческо, який був дискваліфікований на 3 гри. Провина Франческо викликав дебати в Італії, багато ветеранів збірної засудили гравця і сказали, що покарання заслужено. В інтернеті навіть з'явилася жартівлива гра - «Плюнь разом з Тотті».

n
n

- Першим, хто розповів мені про це, став особистий тренер з фізпідготовки Віто Скала, який знаходився зі мною в Португалії. Я обурився: «Що ти вигадуєш, з глузду з'їхав?» Спочатку з'явилися фотографії, але я їм не вірив до тих пір, поки не побачив все на кіноплівці. Я й справді зовсім не уявляв собі, що вчинив, тому що не потрапив до данця, а той жодним чином не відреагував. Так що все усвідомив заднім числом.
N-Якщо ви визнаєте помилку, то чому ж публічно не вибачилися?
N-Тому що це був не я. Не вважаю, що це був «мій» плювок.

N
n

У тому ж році, 13 жовтня, Тотті зробив свій перший дубль за збірну, двічі забивши у ворота збірної Білорусі.

У 2006 році Тотті поїхав на чемпіонат світу, незважаючи на те, що він лише за кілька тижнів до цього зміг повноцінно тренуватися після лікування від перенесеної травми. Напередодні турніру Франческо в черговий раз проявив себе нестриманим футболістом, дуже небезпечно зігравши проти Андрія Гусіна в товариському матчі з Україною. У першій грі з Ганою Тотті вийшов у стартовому складі разом з Лукою Тоні та Альберто Джилардіно, явивши трикутник нападу команди, яка виграла матч 2:0; сам футболіст провів на полі 56 хвилин, зробив гольову передачу і був замінений через травму. У матчі з США Франческо зіграв лише 35 хвилин і отримав жовту картку, після чого був замінений, відчувши неможливість продовжувати гру через болі в нозі. Матч з Чехією Тотті зіграв повністю і зумів зробити гольову передачу, після якої був забитий перший м'яч. У грі 1 / 8 фіналу з Австралією Франческо вийшов на поле на 75-й хвилині зустрічі, а в доданий час забив пенальті, який приніс італійцям перемогу. Ческо сказав після матчу: «Гордий за команду. Ми гідно виглядали вдесятьох проти такого непоступливого і могутнього суперника, як Австралія. І змогли не тільки відстояти свої ворота, але і забити гол, який вивів нас у чвертьфінал ». У 1 / 4 фіналу з України Тотті постав лідером команди: він провів на полі весь матч, діючи на позиції другого форварда, і зробив дві гольові передачі. У півфіналі італійці зустрічалися з господарями турніру німцями. У цій грі Франческо був не дуже помітний, хоча і зробив два гострі пасу, провівши весь матч на полі. У післяматчевому інтерв'ю Тотті сказав: «Наша команда увійшла в історію. Навіть не так: ми пишемо історію, в якій поки що не вистачає останньої і головною голови. Ми всім довели тут, у Німеччині, що ми - команда світового рівня. Місяць тому я припустив, що у фіналі чемпіонату світу зійдуться Італія і Португалія. Багато хто, напевно, скептично поставилися до мого прогнозу, але я виявився не таким уже й поганим пророком. Чи залишуся я в збірній після першості світу? Відсотків на дев'яносто я її покину, але дуже хочеться зробити це красиво ». 9 липня 2006, після перемоги Італії над Францією, Тотті став чемпіоном світу. У фінальному матчі він провів 61 хвилину, після чого його замінив одноклубник з «Роми», Даніеле Де Россі. На думку Сандро Маццоли, Тотті, хоча і провів хороший турнір і увійшов до символічної збірної мундіалю, повністю не продемонстрував свого рівня гри. Сам гравець повідомив: