Евандер Сно біографія, фото, розповіді - нідерландський футболіст, півзахисник амстердамського «Аякса»
-

нідерландський футболіст, півзахисник амстердамського «Аякса»

Ранні роки

Евандер Сно народився 9 квітня 1987 року в місті Дордрехт, в провінції Південна Голландія. З одинадцяти років він грав у футбол за дитячу команду клубу ДВС з Амстердама. У 2005 році Сно став гравцем юнацької складу амстердамського «Аякса».

У віці 18 років Евандер став гравцем роттердамського «Фейєноорда», але в основній команді юний півзахисник так і не зіграв. У 2005 році Сно був відданий в оренду клубу НАК Бреда, у складі якого він провів 14 матчів чемпіонату Нідерландів сезону 2005/2006.

Після повернення в «Фейєноорд» Евандер був проданий шотландському "Селтіку", сума трансферу склала ? 400 тис. Його дебют у клубі відбувся в матчі третього раунду на кубок шотландської ліги проти «Сент-Міррен». У чемпіонаті Шотландії Сно дебютував 23 вересня 2006 в матчі проти «Рейнджерса». У цьому матчі Евандер вийшов на заміну замість японця Сюнсуке Накамури, матч завершився поразкою «Селтіка» з рахунком 2:0.

Свій перший м'яч у чемпіонаті Шотландії за «Селтік» Евандер забив в 26 листопада 2006 року в матчі проти «Хайберніан». У складі «Селтіка» Евандер став дворазовим чемпіоном Шотландії (2007, 2008) і володарем одного кубка Шотландії (2007), всього за «Селтік» Сно забив один м'яч у 21 матчі.

У кінці серпня 2008 року Евандер став гравцем амстердамського «Аякса», підписавши з командою контракт на три роки. Його дебют відбувся 30 серпня в матчі чемпіонату проти «Віллема II», що завершився гостьовим поразкою «Аякса» з рахунком 2:1. Сно почав гру в основному складі; на 23 хвилині він віддав гольовий пас на Міралема Сулеймані, а на 83-й був видалений з поля.

Дебютним голом 21-річний півзахисник відзначився 9 листопада в грі зі «Спартою» . Примітно, що Евандер вийшов на заміну на 38-й хвилині замість травмованого Класа-Яна Хюнтелара, а вже на 42-й вразив ворота суперника. Матч завершився крупною перемогою амстердамців з рахунком 5:2.

1 вересня 2009, Евандер був відданий в оренду до 30 червня 2010 року англійське «Брістоль Сіті».

Сно, повернувшись з оренди, був змушений виступати за резервну команду «Йонг Аякс». 6 вересня він провів першу офіційну гру в сезоні, відігравши підлогу матчу проти резервного складу «Хераклеса». Під час наступної гри проти молодіжного складу «Вітесс», що відбулася 13 вересня, у Евандера прямо під час матчу стався серцевий напад. Медики відразу ж провели необхідні процедури, що включають штучне дихання, а також непрямий масаж серця, і футболіст прийшов до тями. Сно негайно був доставлений до лікарні, де пройшов додаткове обстеження. Вже на наступний день, 14 вересня, він був перевезений з Арнема в одну з лікарень Амстердама.

У жовтні Евандер повернувся до тренувань клубу. 15 листопада він провів неповний матч в кубковій грі проти резервної команди «Фейєноорда».

За основну збірну Нідерландів Евандер ще не виступав, але він регулярно грає у збірній Нідерландів до 21 року.

У складі олімпійської збірної Нідерландів Евандер дійшов до чвертьфіналу Олімпійських ігор в Пекіні 2008. У чвертьфінальному матчі Нідерланди поступилися майбутнім переможцям олімпіади збірної Аргентини з рахунком 2:1. У своєму першому матчі на Олімпіаді, проти збірної Нігерії, Евандер був видалений з поля.