Айртон Сенна да Сілва: биография

Кар'єра в Lotus

У наступному, 1985 році Сенна перейшов до більш сильної команди - «Лотус» (цей перехід супроводжувався тертям з командою «Тоулман», з якою у Сенни був контракт ще на рік, і яка не хотіла відпускати). Команда «Лотус» побудувала тоді одну з кращих своїх машин на той період - 97Т, партнером Сенни у команді був Еліо ді Анджеліс. На першій трасі сезону - Гран-прі Бразилії - Сенна був змушений зійти через проблеми з електронікою. На другому старті сезону - Гран-прі Португалії, яка проходила 21 квітня 1985 року на трасі в Ешторілі за сильного дощу - Сенна, вперше стартувавши з поула, зміг виграти свою першу гонку у Формулі-1, завоювавши «Великий шолом». Але наступні перегони сезону були затьмарені численними технічними проблемами, і незважаючи на те, що Сенна нерідко завойовував перші позиції у кваліфікації, закінчити перегони йому не вдавалося. Він зміг здобути ще тільки одну перемогу - на трасі Спа, де проходив Гран-прі Бельгії. До кінця сезону Айртон набрав 38 очок і зайняв в чемпіонаті четверте місце.

Другий сезон у «Лотусі», 1986 року, вийшов у Сенни краще, завдяки тому, що інженери команди добре попрацювали над машиною, і вона стала надійнішою. На старті сезону на Гран-прі Бразилії Сенна посів друге місце слідом за своїм співвітчизником Нельсоном Піке, а потім захопив лідерство в чемпіонаті світу після перемоги на трасі Херес в Іспанії, де він до останньої секунди стримував йшов другим Найджела Менселла, який на фініші відстав від Сенни всього на 14 тисячних секунди. Але це лідерство не протрималося довго - чемпіонат став ареною боротьби головним чином «Макларена» і «Вільямса», а «Лотус» знову став страждати від механічних проблем. Незважаючи на це, Сенна отримав ще одну перемогу і ще в трьох гонках зміг зайняти друге місце, закінчив чемпіонат з 55 очками, завоювавши при цьому вісім поулів. Однак пілоти «Макларена» і «Вільямса» - Прост, Піке і Менселл - виступили так добре, що цих очок Сенні знову вистачило лише на четверте місце в чемпіонаті.

Сезон 1987 року також був багатообіцяючим. Компанія «Рено» оголосила про відхід з автоспорту, і команда «Лотус» почала використовувати мотор «Хонда», який був більш потужним і надійним. Початок сезону у Сенни не склалося, але потім він виграв підряд дві гонки - престижний Гран-прі Монако та Гран-прі США в Детройті - і знову став лідером чемпіонату. Але Менселл та Піке на «Вільямс» і цього сезону показували такі вражаючі результати, що Сенні було тяжко за ними встигати, і після Гран-прі Мексики, де Сенна вилетів з траси через несправне зчеплення, він втратив шанси на чемпіонський титул, за який продовжували боротися між собою Піке і Менселл. За дві гонки до кінця сезону Менселл потрапив в аварію на вільних заїздах перед Гран-прі Японії, і не зміг взяти участь в цій гонці, а також у наступному Гран-прі Австралії. Це давало Сенні шанси на друге місце, і він зробив усе, що міг, зайнявши друге місце в обох перегонах і набравши достатньо очок для другого місця. Однак після Гран-прі Австралії стюарди встановили, що отвори для охолоджування гальм на машині Сенни були ширші, ніж передбачено регламентом, і Сенна був дискваліфікований. Через це за підсумками сезону він з 57 очками посів третє місце.