-

латвійська тенісистка

Загальна інформація

Тенісом почала займатися в 6 років (Анастасію привела в секцію бабуся). До 15 років грала на любительському рівні.

Віддає перевагу вести атакуючі дії у задній лінії. Своїм улюбленим ударом вважає бекхенд. Кумирами в тенісі називає Штеффі Граф та Андре Агассі.

Володіє російською, латиською, німецькою та англійською мовами.

Мати Анастасії - Діана Голованова - вчитель англійської мови.

Крім тенісу займається футболом і водними лижами.

Спортивна кар'єра

Початок

• Вже в липні відбувся перший одиночний фінал (Гархінг) - у статусі 916 -ї ракетки світу Анастасія програла 369-ій ракетці світу з Боснії Сандрі Мартинович. вигравши перший сет.
  • У травні 2007 року здобуто першу перемогу над гравцем Top200 - по шляху до фіналу на турнірі в Анталії переграли Віржіні Пише з Франції. А парою тижнів пізніше вдалося вперше обіграти гравця Top100 - на дебютному турнірі WTA у Стамбулі була переграли 99-а ракетка світу Анастасія Якимова з Білорусії.
  • У квітні 2006 року дебютувала на турнірах ITF на змаганнях у Макарський.
  • У серпні відбувся перший фінал парного турніру ITF - у парі з суперницею з одиночного фіналу Оленкою Вінеровой був сходу виграний титул.
  • У червні 2008 року дебютувала на турнірі Великого шолома - на Уїмблдоні досвід обмежився одним матчем.

2009-2010

травня 2009 - перемога на великому турнірі ITF в Йоганнесбурзі. Трьома тижнями пізніше відбувся дебют в основі одиночного змагання дорослого турніру Великого шолома - пройшовши кваліфікацію на Ролан Гаррос, уродженка Лієпаї оступилася в першому раунді на 62-й ракетці світу Мелінді Цинк з Угорщини.

Вересень - перша перемога в основному змаганні турніру Великого шолома - вже ізбавленнная від необхідності пройти кваліфікацію Анастасія переграє на старті 90-у ракетку світу Тамарін Танасугарн з Таїланду, після чого вперше грає з гравцем Top10 - у Світлани Кузнєцової вдається взяти 6 геймів за 2 сети. Незабаром відбулася перша перемога над гравцем першої четвертьсотні одиночного рейтингу - у другому колі турніру в Гуанчжоу переграли двадцять третя ракетка світу Анабель Медіна Гаррігес з Іспанії.

2009 закінчує 79-й ракеткою світу. Також вдалося допомогти збірній Латвії вийти в 1-у групу зони Європа / Африка Кубка Федерації.

У березні 2010 року здобуває першу перемогу над Top10 - у першому колі турніру в мексиканському Монтерреї переграли 9-а ракетка світу Олена Янкович . Кількома днями по тому Анастасія покращує і своє досягнення в одиночних сітках турнірів WTA - в півфіналі її мексиканський вояж завершує Анастасія Павлюченкова. По завершенні турніру підняла на новий рівень планку кращого результату в одиночному рейтингу, ставши шістьдесят третій.

Потім латвійська прима доходить до третього кола в Індіан-Уеллсі (поступаючись Вірі Звонарьовій).

Європейський грунтовий сезон розпочався на 100-тисячнику у французькому Кань-сюр-Мер - в 1 / 4 фіналу Севастову зупинила майбутня переможниця Кайя Канепі. А потім був перший великий успіх в одиночній кар'єрі - на турнірі в португальському Оейраш Анастасія, обігруючи Агнеш Савай і Пен Шуай, добирається до фіналу, де в матчі з Аранчій Парро Сантонхой завойовує головний приз змагань. У одиночному рейтингу піднімається в Top60.

Перед Roland Garros латвійська тенісистка відзначається чвертьфіналом в Страсбурзі, поступившись майбутньої фіналістці Христині Барруа.

До північно-американського сезону на харді вдалося відзначитися двома чвертьфіналі - в Будапешті і Бад-Гаштайні.

Головний успіх подальшого отезка сезону припав на турнір в Пекіні. Настя, почавши турнір з кваліфікації, проходить Домініки Цибулкової і Саманту Стосур і добирається до чвертьфіналу.

Рік завершується на 45-му рядку одиночного рейтингу.

2011

Новий сезон почався в грудні 2010 року. Севастова була другою сіяною, дійшла до чвертьфіналу змагань у Дубаї, де поступилася Бояне Йовановскі.