Едвін ван дер Сар: біографія

Едвін ван дер Сар біографія, фото, розповіді - нідерландський футболіст, воротар англійського клубу «Манчестер Юнайтед»
-

нідерландський футболіст, воротар англійського клубу «Манчестер Юнайтед»

Ван дер Сар почав кар'єру в «Аяксі», в якому провів дев'ять років. Потім він виступав за «Ювентус» і «Фулхем», а в 2005 році перейшов до «Манчестер Юнайтед». Ван дер Сар є одним з небагатьох футболістів, які виграли Лігу чемпіонів УЄФА з двома різними клубами: з «Аяксом» в 1995 і з «Манчестер Юнайтед» у 2008 році. У 1995 і 2009 роках ван дер Сар був визнаний кращим європейським голкіпером.

Клубна кар'єра

Аякс

Едвін ван дер Сар почав кар'єру в клубах свого рідного міста, де його помітив Луї ван Гал. У результаті ван дер Сар перейшов в «Аякс», ставши одним з ключових гравців другого «золотого покоління» клубу. У складі «Аякса» він виграв чотири чемпіонати, три Кубки Нідерландів, а також Кубок УЄФА 1992 року і Лігу чемпіонів 1995 року. У 1995 році він був визнаний кращим голкіпером Європи. Ван дер Сар зіграв і в фіналі Ліги чемпіонів 1996 року, проте в тому матчі «Аякс» поступився «Ювентусу» в серії післяматчевих пенальті. Всього ван дер Сар провів за «Аякс» 226 матчів і забив один гол з пенальті (у матчі проти «Де Графсхапа» у сезоні 1997/98).

Ювентус

У 1999 році ван дер Сар перейшов в італійський клуб «Ювентус», за який він провів 66 матчів у Серії А, після чого поступився місцем у воротах Джанлуїджі Буффону. Він став першим в історії «Ювентуса» воротарем-неіталійцем.

Фулхем

Не згодний з роллю запасного воротаря в «Ювентусі», ван дер Сар перейшов до клубу Прем'єр-ліги «Фулхем» у 2001 році за суму близько ? 7,1 млн. Загалом він провів за «дачників» 154 матчі.

Манчестер Юнайтед

Ван дер Сар перейшов у «Манчестер Юнайтед» 10 червня 2005 року, сума трансферу не розголошувалася (за деякими даними, вона склала ? 2 млн). Головний тренер «Юнайтед» сер Алекс Фергюсон назвав ван дер Сара кращим воротарем команди з часів Петера Шмейхеля.

5 травня 2007 ван дер Сар взяв пенальті у матчі проти «Манчестер Сіті», тим самим забезпечивши перемогу «Юнайтед »з мінімальним рахунком 1:0 на манчестерському дербі. Наступного дня «Челсі» не зміг обіграти «Арсенал» на «Емірейтс», що гарантувало дев'яту перемогу «Юнайтед» у Прем'єр-лізі і першу чемпіонську медаль в Англії для ван дер Сара. Едвін був включений в «команду року» за версією ПФА за підсумками сезону 2006/07. Три місяці по тому ван дер Сар став героєм матчу на Суперкубок Англії, відбивши 3 удари гравців «Челсі» з одинадцятиметрової позначки в серії пенальті, після чого «Юнайтед» став володарем Суперкубка.

Сезон 2007/08 став для ван дер Сара дуже успішним: він допоміг клубу виграти чемпіонський титул Прем'єр-ліги, а також Лігу чемпіонів. У фіналі Ліги чемпіонів саме сейв ван дер Сара після удару Ніколя Анелька в серії післяматчевих пенальті забезпечив перемогу «Манчестер Юнайтед» над «Челсі».

12 грудня 2008 ван дер Сар продовжив контракт з «Юнайтед» строком на один рік, до завершення сезону 2009/10.

27 січня 2009, після перемоги над «Вест Бромвіч» з рахунком 5:0 ван дер Сар допоміг «Манчестер Юнайтед» встановити новий клубний рекорд і рекорд Прем'єр- ліги, провівши 11 «сухих матчів» (1032 хвилини) підряд. Попередній рекорд, встановлений Петром Чехом в сезоні 2004/05, становив 10 матчів (1025 хвилин). Серія «сухих матчів» на цьому не завершилася, і чотири дні потому ван дер Сар побив рекорд чемпіонатів Англії, що належав Стіву ДЕТУ з «Редінга» (1103 хвилин) та встановленим ним у 1979 році. 8 лютого ван дер Сар провів ще один «сухий матч» з «Вест Хемом», а його серія продовжилася до 1212 хвилин, побивши британський рекорд, встановлений воротарем «Абердіна» Боббі Кларком (1155 хвилин) у 1971 році. 18 лютого 2009 «суха серія» ван дер Сара протривала до 1302 хвилин, що перевершило світовий рекорд для одного сезону, який встановив Хосе Марія Булхубасіч (1289 хвилин) у чемпіонаті Чилі в 2005 році. Рекордна серія перервалася у матчі з «Ньюкаслом» 4 березня, коли ван дер Сар пропустив гол на 9-й хвилині зустрічі. У загальній складності, ван дер Сар провів 1311 хвилин без пропущених голів у чемпіонаті. Ця «суха серія» стала ключовим фактором у справі завоювання 11-го чемпіонського титулу «Манчестер Юнайтед» у Прем'єр-лізі. У цьому сезоні ван дер Сар завоював нагороду «золота рукавичка», зігравши 21 «сухий матч» у Прем'єр-лізі.