Агнеш Савай: биография

На Australian Open Савай була посіяна 20-й, але програла в 1 - м ж раунді росіянці Катерині Макарової 6-3, 4-6, 5-7.

Підготовка до грунтового сезону для угорської тенісистки ознаменувалася фіналом турніру 2-ї категорії в Парижі (зал). По ходу турніру були обіграні 2-а (Даніела Хантухова) і 4-я (Олена Дементьєва) сіяні, але у фіналі з Ганною Чакветадзе сил вистачило тільки на те, щоб нав'язати суперниці 3 сети ...

А от сам грунтовий сезон склався невдало. Почалося все з того, що на 5 турнірах поспіль (Антверпен, Доха, Дубай, Бангалор, Маямі) угорка змогла виграти лише 1 (!) Матч, та і той у 989-ї ракетки світу.

У квітні Агнеш навіть підіймається на рекордне для себе 13-е місце, але це відбувається скоріше за інерцією, через те що на початку 2007 року вона взагалі не грала в основних сітках турнірів WTA і всі набрані очки йшли їй тільки в плюс.

Потім начебто все налагодилося - 3 турніру поспіль Агнеш доходила до 1 / 4 фіналу, з великим небажанням програючи своїм суперницям - так, наприклад, у Берліні Ана Іванович змогла дотиснути її тільки в 3-му сеті.

До кінця грунтового сезону все знову повернулося на круги своя - в Римі Агнеш програла вже в 2-му колі (з «бубликом») Сарі Еррані, що отримала на тому турнірі WC. На Роллан Гаррос Агнеш поступилася трохи пізніше - в 3-му колі.

На Вімблдоні ж Савай потрапила в 1 / 8 на розігналася на тому турнірі Чжен Цзе (китаянку змогли зупинити тільки в півфіналі).

На хвилі від цієї поразки Агнеш програла на домашньому турнірі в Будапешті вже в 1-м ж матчі.

Після невеликого сплеску в результатах на турнірі в австрійському Бад-Гаштайні (півфінал) почався черговий провал. Але, якщо за 4 турніру з US Open Савай виграла 3 матчі (єдиний «нульовий» виїзд був зроблений на Олімпіаду), то фініш сезону зовсім був одним суцільним розчаруванням: на турнірах в Токіо, Пекіні, Штутгарті, Цюріху і Лінці Агнеш змогла взяти лише 1 (!) перемогу, як наслідок чого до кінця року вона не тільки не захистила торішні завоювання, а й повалилася в рейтингу вниз, закінчуючи рік на межі третього і четвертого десятків.

2009

Рік почала також, як і закінчила попередній - 2 офіційних турніру - 2 матчі в одиночному розряді - 2 поразки. Почасти вийшов виступ у парі - разом з Весніна дійшли до 3-го кола Australian Open, де програли майбутнім фіналісткам турніру - парі Хантухова / Сугіяма.

У лютому допомогла збірної Угорщини зберегти місце в 1-й групі євро- африканської зони Кубка Федерації. Потім продовжила низку невдалих результатів - програла в 1-х колах паризького Open GDF Suez і дубайського Barclays Dubai Tennis Championships.

А от потім результати стали поліпшуватися - в Акапулько Агнеш вдається отримати цілих дві перемоги (обігравши, наприклад, Роберту Вінчі), поки в 1 / 4 фіналу її, не без праці, зупиняє майбутня переможниця турніру Вінус Вільямс.

Потім вона двічі виходить у четверті кола на супертурнірі в Індіан-Уеллсі та Майамі (де їй вдається обіграти недавню першу ракетку рейтингу Ану Іванович).

Повернення до Європи і перехід на грунт співпало з невеликим спадом в результатах, однак у Мадриді вона знову показує вражаючі результати - послідовно пройшовши Флавію Пеннетту, Араван Резаї і Вікторію Азаренко вона вперше з Берліна-2008 домагається права зіграти у чвертьфіналі на настільки великому турнірі. Однак на нього сил вже не вистачило - взявши у Амелі Моресмо у рівній боротьбі перший сет (7-5), вона поступається два наступні (1-6, 1-6) і пропускає в півфінал свою французьку суперницю.