Мацей Рибус біографія, фото, розповіді - польський футболіст, півзахисник клубу «Легія» і збірної Польщі
-

польський футболіст, півзахисник клубу «Легія» і збірної Польщі

Біографія

Клубна кар'єра

Виступав за молодіжні команди «Пелікан» з міста Лович і МСП (Шамотули). У вересні 2007 року перейшов до варшавської «Легію». В основній команді дебютував 15 листопада 2007 року в матчі Кубка Польщі проти «Дискобол» (0:0), Рибус вийшов на 46 хвилині замість Марціна Смолиньский. Після цього матчу Мацей був переведений до основного складу головним тренером Яном Урбаном. У Екстракласи дебютував 24 жовтня 2007 у виїзному матчі проти битомской «Полонії» (1:2), Мацей вийшов на 86 хвилині замість Марціна Смолиньский. Перший гол за «Легію» забив 8 грудня 2007 року в матчі проти «Гурнік» (Забже) (2:0), в цьому матчі Мацей забив гол на 87 хвилині у ворота Бориса Пешковіча. 27 квітня 2008 в домашньому матчі проти одвічного суперника «Легії» краківської «Вісли» (2:1), забив 2 голи на 29 та 47 хвилині у ворота Маріуша Павелек. У сезоні 2007/2008 «Легія» посіла 2 місце в чемпіонаті Польщі поступившись «Віслі» з Кракова. Рибус в сезоні провів 10 матчів і забив 4 голи. У Кубку Польщі «Легія» дійшла до фіналу де виграла у краківської «Вісли» по пенальті (3:4) - основний час (0:0), Рибус почав матч в основі але на 80 хвилині був замінений на Каміля Майковского. У Кубку Екстракласи «Легія» дійшла до фіналу де програла з розгромним рахунком «Дискобол» (4:1).

17 липня 2008 дебютував у єврокубках у матчі кваліфікації Кубка УЄФА проти білоруського «Гомеля» (0: 0). «Гомель» «Легія» успішно пройшла, але в наступному раунді клуб поступився російській «Москві». 20 липня 2008 зіграв у переможному матчі за Суперкубок проти краківської «Вісли» (1:2), Рибус вийшов на 79 хвилині замість Якуба Вавжиняк. У сезоні 2008/2009 «Легія» знову зайняла 2 місце в чемпіонаті поступившись краківської «Вісли». Рибус в чемпіонаті провів 27 матчів і забив 3 голи. У Кубку «Легія» дійшла до півфіналу де програла хожувскому «Руху».

Кар'єра в збірній

Виступав за молодіжну збірну Польщі до 21 року в команді провів 11 матчів і забив 1 гол. У національній збірній Польщі дебютував 14 листопада 2009 року в товариському матчі проти Румунії (0:1), Рибус вийшов на 75 хвилині замість Каміля Косовського. У наступному матчі 18 листопада 2009 проти Канади (1:0), Мацей забив єдиний гол на 18 хвилині у ворота Ларса Хіршфельд. ??