Баррі Гордон Джордж Робсон: биография

Через десять днів півзахисник відзначився вдруге за «Селтік» - в поєдинку в рамках Ліги чемпіонів проти іспанської «Барселони» Баррі ударом головою вразив ворота каталонців, відгукнувшись на навіс Ейдена Макгіді.

27 квітня в дербі «Old Firm» Робсон забив переможний гол «кельтів», впевнено реалізувавши пенальті на 70-й хвилині гри.

За підсумками сезону Баррі був номінований на звання «Гравця року» за версією колег-футболістів.

«Мідлсбро»

У січні 2010 року Баррі перебрався до Англії, де підписав контракт з клубом «Мідлсбро». Це означало, що шотландець буде знову працювати під керівництвом колишнього наставника «Селтіка», Гордона Страчана, який в цей же час крім Робсона залучив до лав «річковиків» партнерів півзахисника по глазвегіанцам - Вілло Флад, Скотта Макдональда і Кріса Кіллі. Пізніше до них приєднався капітан «біло-зелених», Стівен Макманус, взятий англійцями в оренду.

Дебютний матч за «Боро» Баррі зіграв 16 січня - в рамках Чемпіоншипа «річковики» зустрічалися з «Брістоль Сіті».

13 лютого внаслідок травми капітана «Мідлсбро», Гері О'Ніла, Робсон вивів свою команду на поєдинок проти «Пітерборо Юнайтед» з капітанською пов'язкою. У тому ж матчі Баррі забив єдиний гол у цій зустрічі, принісши «річковикам» перемогу. 27 лютого «Боро» знову святкував успіх завдяки м'ячам Робсона - два точні удари півзахисника з пенальті дозволили його команді переграти з рахунком 2:0 «Куїнз Парк Рейнджерс». До кінця сезону 2009/10 шотландець відзначився ще двома голами - у ворота «Ньюкасл Юнайтед» і «Дербі Каунті».

Клубна статистика

(поновлено станом на 22 січня 2011)

Збірна Шотландії

У період з 2005 по 2007 рік Робсон зіграв дві гри у складі другої збірної Шотландії.

У серпні 2007 року Баррі був вперше викликаний до складу першої національної команди на товариський матч проти ПАР. У цьому поєдинку він і дебютував за «тартановим армію», вийшовши на заміну на 57-й хвилині гри замість Гері Колдуелл.

10 вересня 2008 Робсон забив гол у ворота ісландців у відбірковому матчі до чемпіонату світу 2010, який був потім з незрозумілих причин відданий нападаючому шотландців Джеймсу Макфаддену. На 58-й хвилині поєдинку «тартановим армія» удостоїлася права на удар з одинадцятиметрової позначки. Макфадден, виконував пенальті, не зміг переграти голкіпера ісландців, який відбив м'яч. Ринули до відскоку Макфадден і Робсон загальними зусиллями все ж занесли снаряд у ворота. На відеоповторі було чітко видно, що цей гол необхідно віднести на рахунок півзахисника «Селтіка», так як нападник «Бірмінгем Сіті» торкнувся м'яча вже за лінією воріт, і спочатку в протокол був офіційно занесений Робсон. Після матчу Макфадден звернувся в Шотландську футбольну асоціацію з вимогою, щоб цей гол записали на нього. Асоціація пішла на поводу у нападника і попросила ФІФА поміняти автора м'яча. У березні 2009 року Всесвітня футбольна організація офіційно віднесла м'яч у ворота ісландців на Макфаддена. Це рішення породило в шотландській пресі багато дискусій, які в основному зводилися до одного - Джеймс поступив непорядно.