Даніель Ріккіардо: біографія

Даніель Ріккіардо біографія, фото, розповіді - австралійський автогонщик, який є чинним чемпіоном Британської Формули-3
-

австралійський автогонщик, який є чинним чемпіоном Британської Формули-3

Формула-Форд і Формула-БМВ

Ріккардо почав займатися картингом у віці дев'яти років і взяв участь у численних картингових змаганнях. У 2005 він приєднався до чемпіонату Австралійської Формули-Форд, де взяв участь у трьох гонок, але не в одній з них він не зміг заробити очок. Однак у наступному році, він виграв грант на участь в азіатській чемпіонаті Формули-БМВ з командою Eurasia Motorsport. У чемпіонаті складався з 19 етапів, молодий австралієць здобув 2 перемоги, обидві на трасі Біра, а також заробив поул-позицію на трасі Чжухай на протязі свого дебютного сезону, де він зайняв третє місце в заліку пілотів з 231 очками, відставши на 59 очок від чемпіона Ерла Бамбер.

У серпні того ж року йому випала можливість сісти за кермо одного з болідів «Формули-БМВ» команди Motaworld Racing на восьмому етапі британського чемпіонату. Незважаючи на схід в першій гонці, Ріккардо піднявся до восьмого місця на фініші другої гонки і йому за це дісталося три очки. В кінці року він взяв участь у «Світовому фіналі Формули-БМВ» з командою Fortec Motorsport, де він фінішував п'ятим, на чотирнадцять секунд остав від переможця Крістіана Фіторіса.

Формула-Рено

У 2007 Австралієць перейшов у категорію «Формула-Рено» разом з RP Motorsport, він брав участь у європейському та італійському чемпіонаті, в той час як він був сфокусований на останній серії, де взяв участь у чотирнадцяти гонках проти чотирьох в європейському чемпіонаті. Він завершив рік сьомим в італійській серії з 196 очками і подіумом на трасі у Валенсії, але йому не вдалося додати очки в скарбничку європейської серії.

Австралієць залишився в «Формулі-Рено» на другий рік у 2008, приймаючи участь у європейському і західноєвропейському кубках. До кінця року молодий пілот став володарем свого першого титулу в «західноєвропейському келиху» і фінішував другим у Єврокубку позаду фіна Вальттері Боттаса.

Формула-3

Під час другої половини сезону 2008 року, Ріккардо зробив свій дебют у Формулі-3 на Нюрбургринзі, за команду «Євросерії Формули-3» SG Formula. Не дивлячись на невеликий досвід австралієць кваліфікувався восьмим у першій гонці, яке пізніше перетворилося в шосту після зіткнення Джеймса Джейкса і Крістіана Фіторіса.

Ріккардо відправився в чемпіонат британської Формули-3 в 2009 і виступав за команду Carlin Motorsport. Також він зробив свій дебют у 3.5-літрової серії Формула-Рено 3.5, де він був партнером Шарля Піка в команді Tech 1 Racing на етапі в португальській Алгарве в Португалії. Він зійшов у першій гонці, а в другій фінішував п'ятнадцятим. Коли він повернувся до Формули-3, його лідерство у чемпіонаті усталилося до 45 очок. Перемога і третє місце серед британських болідів, дало йому неприступне 64-очкове лідирування над Ренгер ван дер Цанде. Це означає що Ріккардо став першим австралійським гонщиком з часів Девіда Бребема в 1989, який став володарем чемпіонського титулу. Також як і Бребема, Ріккардо виігрул титул на машині обладнаної мотором Volkswagen. Ріккардо добре завершив сезон, завоювавши два поула на останньому етапі в Брендс-Хетч. Він виграв першу гонку на 15 секунд випередивши найближчого переслідувача Макса Чілтона, і фінішував четвертим (третім серед основного класу, так як Маркус Ерікссон був учасником запрошення класу) у заключній гонці сезону. Його чемпіонський відрив становив 87 очок від Вальтера Грубмюллера, якому вдалося випередити напарника ван дер Цанде, який пропускав цей уїк-енд через етапу в Барселоні.