Ярослав Володимирович Ракицький: біографія

Ярослав Володимирович Ракицький біографія, фото, розповіді - український футболіст, захисник клубу «Шахтар»
-

український футболіст, захисник клубу «Шахтар»

У шість років потрапив до футбольної секції з рідного міста Першотравенська, де тренером був Павло Дулін. Разом з ним займався футболом Віталій Віценець. У ДЮФЛ виступав за «Самару-Метеорит» з Павлограда, у 2003 році перейшов в академію донецького «Шахтаря», також виступав за УОР (Донецьк).

Влітку 2006 року був переведений у «Шахтар-3», у Другій лізі дебютував 31 липня 2006 у матчі проти ФК «Суми» (1:2). У сезоні 2008/2009 разом з дублем «Шахтаря» став переможцем молодіжного чемпіонату України, Ракицький зіграв 27 матчів і забив 11 м'ячів, що неприродно для захисника.

15 серпня 2009 дебютував за основну команду «Шахтаря» в Кубку України у матчі проти овідіопольського «Дністра» (1:6). У наступному матчі на Кубок проти команди Єдність з села Плиски забив гол на 44 хвилині, «Шахтар» тоді переміг (1:3).

25 серпня 2009 в матчі плей-офф раунду Ліги Європи дебютував проти турецького «Сівасспора» (2:0), Мірча Луческу випустив Ярослава на 61 хвилині замість бразильця Ілсіньо. Через відхід основного захисника Дмитра Чигринського в «Барселону», головний тренер став випускати Ракицького в основі. У першому груповому матчі проти бельгійського «Брюгге» (1:4), Луческу випустив його з першої хвилини (раніше Мірча Луческу не виставляв молодих гравців з перших хвилин на такому рівні). У тому матчі Ярослав продемонстрував дуже впевнену гру.

У чемпіонаті України дебютував 31 серпня 2009 в матчі проти луганської «Зорі» (3:1), тоді він вийшов на поле на 46 хвилині замість В'ячеслава Шевчука. Вперше в основі в чемпіонаті вийшов на поле в наступному турі в матчі проти київського «Арсеналу» (2:4). Після цього Ярослав остаточно застовпив за собою місце в основі. В опитуванні сайту UA-Футбол Ракицький впевнено зайняв перше місце в номінації «Кращий молодий український футболіст 2009-го року». Фінальним штрихом такого яскравого для нього сезону стало завоювання чемпіонства в поєдинку проти принципового суперника - «Динамо». У цьому матчі Ракицький продемонстрував надійну гру в обороні і був визнаний одним з кращих гравців матчу.

У молодіжній збірній України U-21 дебютував 10 жовтня 2008 року в матчі проти Голландії (0:0). У серпні 2009 року був викликаний Павлом Яковенком на турнір пам'яті Валерія Лобановського. У півфінальному матчі України обіграла Іран (2:1) і вийшла у фінал турніру. У фіналі Україна обіграла Туреччину (1:0), Ракицький відіграв весь матч.

30 вересня 2009 був викликаний Олексієм Михайличенком до збірної України на відбіркові матчі чемпіонату світу 2010 року проти Англії і Андорри. 10 жовтня 2009 дебютував у складі збірної, відігравши весь матч проти збірної Англії (1:0). У своєму другому матчі інтернаціональному проти збірної Андорри, забив гол, а Україні перемогла (0:6). Ця перемога допомогла Україні пройти в плей-офф. У жеребкуванні України попалася збірна Греції. Головний тренер збірної викликав Ракицького на два матчі проти Греції.