Іан Едвард Райт: биография

У наступному розіграші Кубка Кубків «Арсенал» знову дійшов до фіналу, при чому Райт забивав в усіх раундах турніру і став його кращим бомбардиром. У фіналі «канонірам» на паризькому стадіоні "Парк де Пренс» протистояла іспанська «Сарагоса». Після основного часу рахунок був 1-1 (на гол Хуана Еснайдера лондонці відповіли м'ячем 20-річного валлійця Джона Хартсон). Йшла остання хвилина додаткового часу, коли півзахисник іспанців Найім забив один з найдивовижніших м'ячів в історії фіналів футбольних єврокубків - з 40 метрів м'яч по неймовірній траєкторії залетів «за комір» воротарю «Арсеналу» Девіду Сімену. «Арсенал» втратив можливості вдруге поспіль здобути Кубок Кубків, що в результаті не вдалося жодній команді в історії цього припинив існування турніру. Іан Райт провів всі 120 хвилин у тому фіналі, але відзначитися не зумів.

13 вересня 1997 33-річний Іан Райт забив 3 м'ячі у ворота «Болтона» і зі 179-ма м'ячами перевершив самого результативного футболіста в історії «Арсеналу» Кліффа Бастіна, який володів цим рекордом з 1939 року. У жовтні 2005 року рекорд Райта був підкорений французом Тьєррі Анрі. При цьому Райт залишається кращим бомбардиром «канонірів» в історії Кубка ліги, відзначившись 29 разів в 29 матчах.

Всього Райт забив за «канонірів» 185 голів у 288 матчах, 128 з яких - у чемпіонаті, 12 - в Кубку Англії, 29 - в Кубку ліги, 15 - у єврокубках і 1 - в Суперкубку Англії. Свій останній гол за «Арсенал» Іан забив 6 січня 1998 року в переможному чвертьфінальному матчі Кубка англійської ліги в гостях проти «Вест Хем Юнайтед». В останньому сезоні Райта 1997/98 «Арсенал» вперше виграв Прем'єр-лігу, а Райт забив у чемпіонаті 10 м'ячів у 24 іграх.

15 липня 2008 на сайті «Арсеналу» завершилося голосування «50 найбільших гравців в історії клубу ». Іан Райт зайняв 4-е місце слідом за Тьєррі Анрі, Денніс Бергкамп і Тоні Адамсом.

Після «Арсеналу»

У липні 1998 року 34-річний Райт за 500 тис. фунтів стерлінгів перейшов у лондонський "Вест Хем Юнайтед» (той самий клуб, у ворота якого він забив свій останній м'яч за «Арсенал»). За 15 місяців у складі «молотобійців» Райт не зумів досягти тієї форми, яка принесла йому успіх у «Арсеналі». Саме з «Вест Хема» Райт отримав свій останній виклик до збірної Англії, за яку провів останній матч 18 листопада 1998 проти збірної Чехії на «Уемблі». Тим не менш Райт забив за «Вест Хем» 9 м'ячів в 22 матчах Прем'єр-ліги, довівши кількість своїх голів у цьому турнірі до 113 (в т.ч. 5 хет-триків). На кінець травня 2009 року Райт займає 11-е місце у списку бомбардирів за всю історію Прем'єр-ліги.

У 1999-2000 роках Райт послідовно виступав за «Ноттінгем Форест», шотландський «Селтік» і «Бернлі» , ніде довго не затримавшись, але скрізь забиваючи свої м'ячі. «Бернлі» Райт допоміг піднятися з 2-го до першого дивізіону в 2000 році. Влітку того ж року 36-річний Райт оголосив про завершення своєї кар'єри, забивши у різних офіційних турнірах більше 300 м'ячів.