Кімі-Матіас Райкконен: биография

Гран-прі Канади Райкконен знову виграв, після першої в сезоні значною помилки Алонсо. Наступний Гран-прі США був затьмарений новим інцидентом з шинами «Мішлен», які виявилися непристосованими до особливостей траси в Індіанаполісі. Після того, як у вільних заїздах в одному і тому ж місці сталися дві серйозні аварії, всі команди, що використали «Мішлен», включаючи «Макларен», вирішили не стартувати у гонці. У ній брали участь всього 6 машин, це було найменше число за всю історію Формули-1.

У двох наступних гонках Райкконена штрафували десятьма місцями на стартовій решітці за зміну двигуна перед кваліфікацією (за правилами один мотор повинен був використовуватися протягом усього вікенду). Незважаючи на це, у Франції він фінішував другим, а у Великобританії - третім. На Гран-прі Німеччини Райкконен домінував протягом усього вікенду і лідирував в гонці, але потім зійшов через поломку гідравлічної системи. Це був його третій сход в сезоні в той момент, коли він лідирував, і у всіх трьох випадках після цього перемагав його основний суперник у чемпіонаті - Фернандо Алонсо. Наступну після цього гонку, Гран-прі Угорщини, Кімі виграв, але на прес-конференції сказав, що є шанси на те, що після закінчення контракту з «Маклареном» у 2006 році він піде в іншу команду, якщо надійність машин не підвищиться. - Райкконен виграв також Гран-прі Туреччини, яке проходило вперше. Потім на Гран-прі Італії він виграв поул, але знову був оштрафований на 10 позицій за зміну мотора; в гонці завдяки гарній стратегії фін зміг вирватися в лідери, але незабаром після цього розшарувалося заднє колесо на його машині, і після його зміни Райкконен закінчив гонку лише четвертим.

На Гран-прі Бельгії Райкконен у другому сезоні поспіль здобув перемогу. На Гран-прі Бразилії йшла завзята боротьба між Алонсо, Райкконеном і Монтойя, в результаті якої фін фінішував другим. Передостання гонка сезону, Гран-прі Японії, стала однією з найкращих перегонів Райкконена - він зміг виграти її, стартувавши з 17 місця (із-за того, що в кваліфікації дощ змішав усі позиції). Ця гонка, крім того, запам'яталася обгоном Кімі Джанкарло Фізікелли по зовнішньому радіусу на останньому колі. Цей обгін по праву вважається одним з найкрасивіших у кар'єрі фіна.

Зайнявши згодом друге місце в Китаї, Райкконен виявився на другому місці також і за підсумками чемпіонату, відставши на 21 очко від Алонсо, але випередивши на 50 очок посів третє місце Міхаеля Шумахера.

Шанувальники Райкконена вважають, що саме він був кращим гонщиком 2005 року, і зміг би виграти чемпіонат, якби машина була більш надійною. Це підтверджується і тим, що після сезону він був неодноразово названий в пресі «пілотом року», в тому числі такими авторитетними виданнями, як журналиF1 RacingіAutosport. Але більшість коментаторів сходяться на думці, що Алонсо виграв чемпіонський титул цілком заслужено: він домінував у першій половині сезону, коли «Макларен» страждав від проблем, а в подальшому їздив консервативно і дуже рівно, не програючи багато очок Райкконену навіть тоді, коли той перемагав .

Першої гонкою 2006 року був Гран-прі Бахрейну, оскільки Гран-прі Австралії був перенесений через збіг з іграми британської Співдружності. У цій гонці Райкконен змушений був стартувати з останнього місця через поломки задньої підвіски в кваліфікації, але, незважаючи на це, прорвався вгору і фінішував третім. У Гран-прі Малайзії в машину Кімі на першому ж колі врізався ззаду Крістіан Клін, через що обидві машини змушені були зійти. Алонсо переміг у першій гонці сезону, а в наступній фінішував другим, слідом за своїм партнером по команді Джанкарло Фізікелла, і, таким чином, «Макларен» виявився практично в тій же ситуації, що і в попередньому сезоні. Потім у Гран-прі Австралії Райкконен, хоч і посів друге місце і встановив краще коло в гонці, все ж таки знову був позаду Алонсо.