Петр Рада: біографія

Петр Рада біографія, фото, розповіді - чеський футбольний тренер, колишній футболіст, півзахисник
-

чеський футбольний тренер, колишній футболіст, півзахисник

Петро Рада є вихованцем футбольного клубу «Дукла» з Праги, Петро з семи років займався футболом у «Дуклі». У 1977 році Петро перейшов до «Дуклу» з Градець-Кралове, клуб був тісно пов'язаний із празькою «Дуклою». У 1979 році Рада повернувся до Праги. У «Дуклі» Петро провів більше 10 років, відігравши за цей час понад 230 матчів.

У 1988 році Петро поїхав до Німеччини виступати за клуб «Фортуна» з Дюссельдорфа, на той момент команда виступала у другій Бундеслізі. Дебют Ради відбувся 23 липня 1988 року в матчі проти «Шальке 04», в гостьовому матчі першого туру футболісти «Фортуни» зіграли внічию 1:1. Через місяць, 27 серпня, Рада забив свій перший м'яч за клуб, в матчі проти «Рот-Вайсс Ессен» Петро відзначився на 5-ій хвилині, а його команда в підсумку здобула будинку перемогу з рахунком 2:0. У дебютному сезоні за клуб Рада провів 33 матчі і забив 3 м'ячі, а його команда, посівши за підсумками сезону перше місце, повернулася в Бундеслігу.

Дебютував Петро в бундеслізі 23 серпня 1989 в матчі 5-го туру чемпіонату проти «Бохума». Матч для «Фортуни» складався не надто вдало, вже до 51-ій хвилині «Бохум» вів з рахунком 0:2, обидва м'ячі забив Уве Лайфельд. Але в кінці матчу, спочатку Бернд Клоц на 71-ій хвилині зміг скоротити рахунок, а потім і Уве Фукс на сімдесят восьмому зміг звести матч внічию. Петро відіграв в центрі півзахисту весь матч, але в наступних двох ігор головний тренер Александар Рістіч не став випускати Петра в основному складі. Сезон 1989/1990 видався для Ради не занадто вдало, до кінця чемпіонату Петро втратив місце в основному складі, в результаті Ради зіграв лише в 19 матчах чемпіонату, забивши при цьому лише два м'ячі. Клуб Петра виступив більш вдало, команда за підсумками сезону посіла 9-е місце, випередивши такі клуби як «Гамбург», «Карлсруе» та «Бохум».

Після закінчення сезону Петро перейшов до клубу другій Бундеслізі «Рот -Вайсс Ессен ». За клуб Рада дебютував 28 липня 1990 року в гостьовому матчі проти «Хомбурга», Петро з'явився в матчі на заміну на 74-ій хвилині замість Маріо Баслера, в кінцевому підсумку «Хомбург» здобув перемогу з рахунком 2:1. За «Рот-Вайсс Ессен» Ради зіграв лише 7 матчів і забив 1 гол, а в лютому 1991 року Петро повернувся в свій колишній клуб «Дукла» з Праги. Але в клубі Петро не затримався, і вже в травні того ж року виїхав до Канади, виступати клуб «Торонто Бліззард». У 1992 році Петро повернувся до Німеччини, погравши трохи за клуб з регіональній лізі «Ян Регенсбург», пізніше Рада протягом року виступав за чеський клуб «Хмел» з міста Блшани.

Ігрову кар'єру Рада завершив у 1996 році у складі чеського клубу «Богеміанс 1905».