Себастьян біографія, фото, розповіді - французький футболіст, центральний захисник «Монако»
-

французький футболіст, центральний захисник «Монако»

Футбольна кар'єра

Пюігренье є вихованцем школи футбольного клубу «Ренн». Його дебют у чемпіонаті Франції відбувся в 2003 році (сезон 2002/03), у матчі проти «Ліона», в якому бретонський клуб зазнав поразки 1:4. У наступних двох матчах футболіст виходив у стартовому складі, але за всі три матчі зіграв всього 99 хвилин. На цьому виступи француза за «Ренн» закінчилися, а наступний сезон він почав у виступав у другому дивізіоні французького чемпіонату клубі «Нансі» на правах оренди.

Пюігренье закріпився у складі нового клубу, а через два роки (у сезоні 2004/05) лотарінгцам вдалося виграти першість у Другій лізі.

Після того, як клуб Пюігренье просунувся в Першу лігу Франції, футболіст не міг продовжувати виступати за «Нансі», будучи орендованим у іншого клубу тієї ж ліги . Тому в 2005 році «Нансі» підписав гравця на постійній основі.

У трьох наступних сезонах (з 2005 по 2008) Пюігренье взяв участь майже у ста матчах чемпіонату, записавши на свій рахунок 10 голів. Свій перший гол захисник забив 28 серпня 2005 року в матчі проти свого колишнього клубу, який був обіграний «Нансі» з рахунком 6:0. Також Пюігренье відкрив рахунок голам лотарінгцам в Кубку УЄФА, в матчі проти роттердамського «Фейєноорда» (3:0).

У сезоні 2007/08 «Нансі» неождіданно зайняв 4-е місце в чемпіонаті Франції, а гравцем зацікавилися кілька французьких клубів, таких як «Ренн», «Ліон», «Бордо" і "Сент-Етьєн», афінський «Панатінаїкос», а також петербурзький «Зеніт». Спочатку Пюігренье схилявся до переходу в "Сент-Етьєн» і навіть досяг з цим клубом попередню домовленість, проте пізніше передумав і віддав перевагу російський варіант.

В основному складі «Зеніту» дебютував 6 серпня 2008 року в матчі Кубка Росії проти новосибірської «Сибіру» (0:1). У січні 2009 року на правах оренди перейшов в клуб англійської Прем'єр-ліги "Болтон Вондерерс». Повернувся до складу ФК «Зеніт» у червні 2009 року. Потім знову був відданий в оренду «Монако». Повернувся в червні 2010 року.

Манера гри

Спортивна газетаL'Equipe, включивши Пюігренье в символічну збірну французького вищого дивізіону за підсумками 2007 року, зазначила атлетизм футболіста, а також притаманні йому скромність і працьовитість . Крім того, Пюігренье - високорослий футболіст і відрізняється умінням добре зіграти у верховій боротьбі.

Для захисника характерні жорсткі дії. У сезонах 2006/07 і 2007/08, граючи в чемпіонаті Франції, Пюігренье отримував по 8 жовтих карток і за свою манеру гри навіть заробив прізвисько «М'ясник з Нансі».

У своєму першому матчі в чемпіонаті Росії проти «Рубіна» (1:4) Пюігренье, вийшовши на заміну у другому таймі, був вилучений через 12 хвилин.

У своєму першому матчі за «Болтон» вийшов на поле на 83 хвилині за рахунку 0:0 у грі з «Манчестер Юнайтед» і через його помилки на 90 хвилині «Болтон» пропустив гол і програв 0:1.