Ален Марі Паскаль Прост: биография

Менселл, випереджав Проста на 6 очок, а Піке на 7, мав усі шанси для того, щоб завоювати титул. Йому достатньо було фінішувати третім. А враховуючи, що вже на перших тренуваннях в Аделаїді він на своєму «Уїльямсі» показав кращий час, випередивши всіх, крім Піке і Айртона Сенни, більш ніж на півтори секунди, ставало зрозуміло, що нічого крім сходу з дистанції не завадить йому завоювати чемпіонське звання . Але «Вільямс» в тому сезоні демонстрував приголомшливу надійність - Менселл всього двічі сходив з-за проблем з технікою, і надія на те, що ці проблеми знову виникнуть була примарною.

А далі йде напівлегендарна історія Гран-прі Австралії 1986 року, що обросла такою кількістю чуток і пліток, що точно вже і не можна сказати, що там було насправді, а що - просто вигадлива вигадка. Легенда ж говорить, що в «Макларені» придумали хитромудрий план. Команда розпустила слух про якихось нових надміцних покришках «Goodyear», нібито витримують всю гонку без заміни. Партнер Проста Кеке Росберг тим часом заявив, що вирішив не допомагати французові боротися за титул, а гідно провести свою останню гонку і відзначити її перемогою. Насправді ж ніяких нових шин не існувало і в помині. А Росберг, якого випустили на напівпорожніх баках, повинен був допомогти Просту загнати пілотів «Вільямс»

Кваліфікацію виграв Менселл. Пару йому в першому ряду склав Піке. Простий був лише четвертий, програвши ще й Айртону Сенні, а Росберг і зовсім зайняв тільки сьоме місце. На старті Менселл програв Піке і Просту, але третє місце, що забезпечує йому чемпіонство, за собою зберіг. І тут раптом їх усіх одного за одним обігнав Росберг. На 32-му колі Прост заїхав у бокси на зміну шин, зімітувавши повільний прокол. Він виїхав четвертим, позаду Росберга і двох пілотів «Уїльямса». На свіжій гумі Прост потроху наближався до суперників. Росберг все ще лідирував на старих шинах, начебто підтверджуючи чутки. Тому в «Уїльямсі» вирішили тягнути з піт-стопом як можна довше, і Прост ще наблизився до Менселл та Піке. Нарешті на 63-му колі в Росберга лопнула покришка. Але в «Уїльямсі» не встигли швидко зорієнтуватися, щоб зрозуміти причину сходу пілота «Макларена» - і жорстоко поплатилися за це. На наступному колі лопнула покришка у Менселла. І все зрозумів Піке, не чекаючи наказу від команди, тут же сам кинувся в бокси.

Так говорить легенда. А далі залишається статистика. Піт-стоп Піке тривав 8.38 секунди, після чого бразилець повертається на трасу. На позначці «старт-фініш» виявляється, що він у 15 секундах позаду Проста. До кінця гонки лишається 16 кіл, за які, щоб стати чемпіоном, бразильцеві треба було наздогнати і обійти Проста. Піке зумів скоротити відрив до 4,2 секунди, але цього було мало. Прост став дворазовим чемпіоном світу, остаточно утвердившись у званні Професора.

У 1987-му році, здобувши 28-ю в кар'єрі перемогу, Простий побив рекорд Джекі Стюарта і на довгі роки став рекордсменом за кількістю перемог на Гран- прі. Особливої ??стала його перемога на Гран Прі Бразилії, де через нестандартні налаштувань боліда він зумів зменшити знос шин і зробив на одну зупинку в боксах менше, ніж його суперники Піке і Сенна. Це і дозволило йому схилити чашу терезів на свою користь і здобути перемогу. Тим не менш, у 1987-му Просту лише на окремих Гран-прі вдалося нав'язувати боротьбу «Уїльямса». За підсумками сезону Прост став лише четвертим, поступившись до того ж і Айртону Сенні, на чиєму «Лотос» тепер теж стояв двигун «Хонда». А чемпіонові Нельсону Піке Прост поступився аж 30 очок.