Стів Роланд «Пре» Префонтейн: біографія

Стів Роланд «Пре» Префонтейн біографія, фото, розповіді - американський бігун на середні дистанції і довгі дистанції
-

американський бігун на середні дистанції і довгі дистанції

Середня школа Маршфілд (1966-1970)

Батьки Префонтейна - Реймонд і Ельфріда. Батько був Франко-канадці, а мати німкенею. Префонтейн був знаменитий своїми довгими волоссям і вусами, з якими він розлучився, з тих пір як почав бігати. На першому курсі він знайшов успіх з бігу по пересіченій місцевості. За допомогою тренера Уолта Маккларен він зайняв 53 місце на забігу штату Орегон. Під час першого курсу, Префонтейн встановив вельми сумнівні особисті рекорди - 5:01 в бігу на милю і 10:08 в бігу на дві милі. Будучи прісполнен рішучості покращити результати і розробивши річний план тренувань він прибіг шостим у забігу штату, в кінці року.

Його другий курс навчання був невпечатляющім, за винятком району забігів по пересіченій місцевості, де Префонтейн побував поруч з чемпіонами в бігу на милю. Він продовжив наполегливо тренуватися і до кінця сезону вже був готовий до змагань. Він встановив результат 4:31 на милю в приміщенні, але його 4 місце у весняних змаганнях не дозволило йому пройти кваліфікацію в його першому змагальному забігу на дві милі.

Префонтейн був успішний і у юніорів і в більш старших розрядах . Він вигравав кожен забіг, включаючи чемпіонат штату Орегон і встановив новий шкільний рекорд на дві милі, серед старших вікових груп з результатом 8:41,5 (побивши рекорд Ріка Райлі 8:48,3; 1966 р.) Рекорд простояв 4 роки, перш ніж Крейг Вірджін побив його на пів секунди, сказавши що це найкращий момент в його житті, в той час як Префонтейн поліпшив його на 6,9 секунд.

Стадіон Піт Сьюсік при шкіл Маршфілд присвятив доріжку на честь Префонтейна в Квітні 2001.

Університет в Орегоні (1970-1973)

Префонтейн отримував сотні запрошень в спортивні університети по всій Америці, але вирішив вступити до Орегонський університет, до тренера Біллу Боуермену (який в 1964 році заснував компанію Blue Ribbon Sports, пізніше відому як Nike) Після першого курсу, під час якого він посів третє місце в Національному Крос кантрі серед чоловіків, він зазнав дві поразки (обидва на милю). Також він був членом Каппа Пі «Альфа».

Префонтейн був досить агресивним бігуном, чітко усвідомлюючи своє лідерство і ненавидить програвати. Він сказав:«Ніхто не виграє забіг в 5000 метрів, бігаючи лише дві милі. Ніхто, крім мене. "Пізніше він заявив:Я збираюся працювати так, щоб з мене вилітали кишки. В кінці коцнов я єдиний, хто в змозі перемогти. Префонтейн швидко став місцевою знаменитістю, люди скандували «При, При, Прі», речі з його символікою стали основним продуктом на Хейвард Філд, він став Меккою для легкої атлетики в США. Фанати носили футболки з написом «Легенда», а вболівальники інших команд з написом «Зупиніть Прі», набитою на знакові стоп. Префонтейн також привернув увагу держави і з'явився на обкладинці Sports Illustrated у віці 19 років.

Префонтейн поставив рекорд Америки на дистанції 5000 м на Олімпійських іграх 1972 року в Мюнхені У фіналі Префонтейн взяв на себе лідерство на останній милі і наклав зі своїм повільним темпом на двох милях. Він лідирував до останніх 150 метрів, перш ніж почати боротися за перше місце з Лассе Вірен і срібним призером Мохаммедом Гамоуді. Він програв і третє місце британцеві Яну Стюарту на останніх 15 метрах забігу.