Нельсон Анжело Піке: биография

Тиск над Піке з боку Renault збільшувалася по ходу сезону 2008 року, і, за чутками, він міг втратити місце в команді, якщо не поліпшить результати. Renault не коментувало чутки, публічно закликаючи його поліпшити результати після Гран-прі Туреччини і після невдачі у дощовому Монако .. Незважаючи на тиск, молодий пілот зміг добре себе показати. Піке заробив свої перші очки, прийшовши до фінішу на сьомому місці на Гран-прі Франції 2008 року, обійшовши при цьому свого напарника, дворазового чемпіона Фернандо Алонсо, на останніх колах перегонів. На Гран-прі Великобританії у Сільверстоуні Піке деякий час йшов на четвертому місці, обігнавши свого напарника, який був на протертих шинах. Піке аквапланіровал, і його розвернуло на 36 колі разом з низкою інших гонщиків. На наступній гонці в Німеччині він фінішував попереду Феліпе Маси на Ferrari і заробив друге місце позаду Mclaren Люіса Хемілтона і свій перший фініш на подіумі, але тут багато в чому зіграло везіння, тому що він був єдиним пілотом, хто провів гонку на стратегії одного піт-стопа , і що з'явився відразу ж після піт-стопа Сейфеті-кар.

На гран-прі Сінгапуру Нельсіньо потрапив в аварію, яка призвела до появи машини безпеки. Це зіграло на руку його партнерові Фернандо Алонсо, який дозаправиться раніше інших і за рахунок цього зміг виграти гонку. Через рік, вже після звільнення з Renault, Піке визнається, що аварія була влаштована за наказом команди, щоб забезпечити перемогу Алонсо.

Незважаючи на чутки про відхід Піке, Renault підписав з ним однорічний контракт .. Алонсо залишився напарником в надії, що Renault зможе знову боротися за титул.

Піке провів розчаровує старт сезону 2009 року і не зміг жодного разу пройти далі першої частини кваліфікації. Свою першу гонку в Австралії він завершив на 24-му колі через проблеми з гальмами. Більш вдало пройшла гонка в Малайзії, де він фінішував тринадцятим, всього лише в двох місцях і семи секундах позаду напарника по команді Алонсо, після того, як гонка була зупинена через сильну зливу. Китай став ще одним розчаруванням, Піке часто вилітав, і йому два рази міняли носовий обтічник. У підсумку він фінішував на останньому 16-місці у двох колах від лідера. Глава команди Флавіо Бріаторе сказав: «Дуже, дуже погана гонка» .. Більш сильний результат він показав у Бахрейні, фінішувавши 10-м і показавши чимало обгонів. На останніх колах гонки він обігнав Марка Веббера. В Іспанії він провів спокійну гонку і фінішував лише 12-м.

На Гран-прі Монако 2009 Нельсон йшов 10-м до того, як зібрав «паровозик» Себастьяна Феттеля. Стратегія Піке дозволяла йому не зупинятися аж до 36 кола. Тим не менш, Нельсіньо Піке протаранив пілота Toro Rosso, що коштувало йому сьомого місця. Засмучений Піке сказав після гонки: «Я вкрай засмучений сходженням з дистанції. Мені вдався непоганий старт, і все складалося цілком вдало - ми запланували довгий перший відрізок, а суперники попереду вели дуже щільну боротьбу, як раптом Себастьєн Буемі врізався в задню частину моєї машини. Прикро, сьогодні я міг набрати декілька очок ... »Гран-прі Туреччини для Піке не заладилося ще в кваліфікації, в гонці він обігнав Хемілтона і Баррікелло, але в підсумку фінішував лише 16-м.

3 серпня 2009 бразилець підтвердив своє звільнення з команди Renault.

Після звільнення Піке направив в FIA відкритий лист, де зізнався у скоєнні навмисну ??аварії на гран-прі Сінгапуру 2008 року. За словами Нельсіньо, його до цього змусили Флавіо Бріаторе і Пет Сімондс, заявивши йому, що в іншому випадку його контракт на наступний рік не буде продовжений. Аварія, організована Renault в потрібному місці і в потрібний час, призвела до появи автомобіля безпеки, що зіграло на руку Алонсо і допомогло йому перемогти в тій гонці.

FIA ініціювала розслідування інциденту і визнала справедливість звинувачень Піке. Бріаторе і Сімондс змушені були подати у відставку, після чого Бріаторе був діскваліціфірован довічно, а Сімондс - на п'ять років. Піке і Алонсо покарання уникнули, і результат гонки переглянутий не був. Цей скандал зіпсував репутацію як команді Renault, так і самому Нельсіньо: багато гонщиків засуджували і сам факт скоєння аварії, і його розголошення.

Результати виступів

Гоночна Кар'єра

* Включаючи окуляри запрацьовані іншими гонщиками виступали за команду Бразилії.