Фонс Пелсер: біографія

Фонс Пелсер біографія, фото, розповіді - нідерландський футболіст, захисник, на початку XX століття виступав за амстердамський «Аякс»
-

Фонс Пелсер був молодшим з чотирьох братів, які всі разом виступали в амстердамському «Аяксі» на початку XX століття. Фонс починав кар'єру в клубі як нападник, але потім був переведений у центр захисту. Дебют Пелсера в «Аяксі» відбувся 14 грудня 1913 року в матчі проти «АДО Ден Хага». Всього у складі амстердамців Фонс зіграв 192 матчі і забив 12 м'ячів. Останній матч Фонса за «Аякс» відбувся 14 лютого 1926 проти клубу ХБС.

У 1938 році Фонс був призначений почесним членом клубу за заслуги. Брат Фонса, Йоп, після Другої світової війни, був позбавлений звання почесного члена клубу через те, що був замішаний у співпраці з німецькими окупантами.

У національній збірній Нідерландів Фонс дебютував 15 травня 1921 року в гостьовому матчі проти збірної Бельгії, в тому матчі також зіграли і інші гравці «Аякса», а саме Хенк Хордейк і Ян де Натріс. Першими у грі забили бельгійці, на самому початку другого тайму відзначився Метью Брагард, але вже на 60-ій хвилині Нідерланди зрівняли рахунок, відзначився капітан збірної і гравець клубу Хвв, Де Кеслер. Всього у складі збірної Фонс провів 6 матчів. Останню гру за збірну Пелсер провів 19 листопада 1922 року в матчі проти збірної Швейцарії, що завершився великою поразкою Нідерландів з рахунком 5:0.