Джаред Ейслі Палмер біографія, фото, розповіді - американський професійний тенісист, колишня перша ракетка світу в парному розряді
-

американський професійний тенісист, колишня перша ракетка світу в парному розряді

Спортивна кар'єра

Початок кар'єри: 1988-1993

Джаред Палмер вперше взяв участь у професійному тенісному турнірі в 16 років, у квітні 1988 року, коли програв у першому колі турніру Гран -прі в Чарльстоні. У серпні він вийшов у свій перший фінал професійного турніру на «челленджері» в Уіннетке (Іллінойс) у парі з Пітом Сампрасом, а потім в одиночному розряді пробився до другого кола Відкритого чемпіонату США. У 1989 році Джаред дійшов до фіналу на Відкритому чемпіонаті Франції серед юнаків в одиночному розряді і виграв Вімблдонський турнір серед юнаків у парі з Джонатаном Старком. У тому ж році він почав навчання в Стенфордському університеті і на другому курсі виграв студентський (NCAA) чемпіонат США та Канади в одиночному розряді. Був включений в символічну збірну любительську США.

Влітку 1991 року Палмер з Джонатаном Старком двічі виходив у півфінал турнірів АТР-туру в парному розряді, а потім дійшов до третього кола на Відкритому чемпіонаті США. На початку 1992 року вони виграли турнір Гран-прі у Веллінгтоні, а потім пробилися в чвертьфінал Відкритого чемпіонату Австралії, перемігши по шляху посіяних першими Джона Фіцджеральда та Андерса Ярріда. До кінця року з Бретом Гарнетт і Патріком Макинроєм Палмер ще чотири рази грав у фіналах турнірів АТР і один з них, у Вашингтоні, виграв. Він закінчив рік на 25-му місці в списку кращих тенісистів, які виступають у парному розряді. В одиночному розряді він виграв у вересні свій перший «челленджер», перемігши у фіналі турніру в Ферфілда (Коннектикут) Алекса О 'Брайєна, а всього за рік піднявся в рейтингу майже на триста позицій, з п'ятої сотні в середину другої.

У 1993 році кращим результатом Палмера в одиночному розряді став вихід до третього кола турніру АТР вищої категорії в Парижі після перемоги над Ріхардом Крайчек, у той момент дванадцятого ракеткою світу. Після цього він впритул наблизився до сотого місця в рейтингу. У парах він, хоча і не зумів повторити торішніх успіхів, двічі грав у фіналах турнірів АТР і виграв два «челленджера», що дозволило йому зберегти місце в числі 50 кращих гравців у парному розряді.

Входження в еліту і травми: 1994-1999

1994 рік став найкращим для Палмера в його кар'єрі в одиночному розряді. За рік він двічі виходив у фінал на турнірах АТР, у Пайнхерсте (Північна Кароліна) і в Тулузі. У фіналі турніру в Пайнхерсте він переміг дев'яту ракетку світу Тодда Мартіна, завоювавши єдиний в кар'єрі титул в одиночному розряді. Відразу після перемоги в Пайнхерсте він ще раз обіграв Мартіна на турнірі в Корал-Спрінгз (Флорида). Рік він закінчив на 36-му місці в рейтингу тенісистів в одиночному розряді. У парному розряді він десять разів за рік грав у фіналах турнірів АТР-туру з п'ятьма різними партнерами (частіше за все з Патріком Макинроєм) і чотири рази добивався перемоги. Два з програних фіналів, в Майамі і Торонто, він провів у турнірах вищої категорії, ATP Championship Series, Single Week, а у фіналі турніру в Окленді вони з Макинроєм перемогли першу пару світу, Патріка Гелбрайта і Гранта Коннелла. З Макинроєм Палмер дійшов також до чвертьфіналу Відкритого чемпіонату США. Після перемоги на турнірі в Базелі він вперше увійшов до десятки найсильніших тенісистів у парному розряді. У липні і вересні Палмер провів свої перші матчі за збірну США в Кубку Девіса, з якою дійшов до півфіналу турніру.