Наши проекты:

Про знаменитості

Архієпископ Павич: біографія


Архієпископ Павич біографія, фото, розповіді - єпископ Православної Російської Церкви
19 грудня 1879 - 03 листопада 1937

єпископ Православної Російської Церкви

Сім

Народився в селянській родині. Рано втратив батька, Кузьми Івановича, його виховувала мати - Євдокія. Вже будучи єпископом, зворушливо піклувався про свою матір, завжди радився з нею в повсякденних справах.

Послушник

Початкову освіту здобув у парафіяльній школі і мокшанська міському училищі. У 1895 році вступив до Саровську обитель, з 1898 року - послушник Ніколо-Бабаївської монастиря, потім протягом 2,5 років був послушником Ростовського Спасо-Яковлевська монастиря, потім повернувся в Ніколо-Бабаєвський монастир. Займався самоосвітою під керівництвом жив на спокої єпископа.

У 1904 році був прийнятий послушником у московський ставропігійний Новоспаське монастир, проходив послух паламаря, продовжував займатися самоосвітою, навчався у приватних вчителів. З 1909 року викладав у послушніческой школі Новоспаського монастиря.

Чернець

27 лютого 1910 був пострижений у чернецтво. З 14 жовтня 1910 року - ієродиякон, потім - ієромонах. Закінчив Московську духовну семінарію (1912 рік, пройшов її курс за два роки), Московську духовну академію (1916 рік) зі ступенем кандидата богослов'я.

З 16 серпня 1916 року - викладач Пастирсько-місіонерської семінарії при Григоріє-Бізюкова монастирі Херсонської єпархії. У 1920-1921 роках - намісник московського Новоспаського монастиря в сані архімандрита.

Архієрей

З 2 травня 1921 року - єпископ Рильський. Часто відвідував парафії та монастирі, склав кілька акафістів, в тому числі службу з акафістом св. Павлину Ноланському - своєму небесному покровителю. Багато проповідував. Хоча не був видатним оратором, але його прості проповіді легко воспламеняли серця слухачів, збуджуючи в них прагнення до праведного життя і покаяння.

У 1922 році був заарештований і засуджений (5 грудня 1922 року) до п'яти років ув'язнення. Близько року провів в одиночній камері однієї з московських тюрем. Зліпив з хлібного м'якушки хрест, перед яким молився. За це був підданий тюремниками образам і побоям. Був достроково звільнений і поселився в Москві під наглядом. Жив неподалік від Новоспаського монастиря.

З 14 жовтня 1926 року - єпископ Полоцький і Вітебський. Був ініціатором і організатором таємних виборів Патріарха шляхом збору підписів серед архієреїв (більшість підписалися висловилися за обрання митрополита Кирила (Смирнова)). За це був заарештований, і з грудня 1926 року по квітень 1927 перебував у в'язниці. Звільнено, швидше за все, за клопотанням митрополита Сергія (Страгородського).

З 1 грудня 1927 року - єпископ Пермський і Солікамський. Часто відвідував парафії, у тому числі зробив поїздку в саму віддалену частину своєї єпархії - місто Чердинь, який рідко відвідували архієреї.

Служіння в Калузькій єпархії

З 2 грудня 1930 року - єпископ Боровський і керуючий Калузької єпархією. З 30 вересня 1931 року - єпископ Калузький. Більшість священнослужителів єпархії ставилися до нього прохолодно за його селянське походження, простоту, невимушене спілкування з народом, скромний чернечий вигляд. Дуже багато читав, був власником бібліотеки, що налічувала близько 2000 книг. Ввів в єпархії особливо урочисті вечірні недільні богослужіння, які зміцнювали дух віруючих в період гонінь.

Любив співати церковні співи разом з народом, привчаючи паству до свідомого вимові молитов. Був незлобивий і лагідний, любимо дітьми. Дуже любив тварин, у своєму садку побудував місток через доріжку, по якій прокладено стежку мурахи, щоб випадково не наступити на них. Роздавав бідним значну частину свого майна - гроші, продукти - не дивлячись на те, що сам дуже потребував.

Під час його управління Калузької єпархією в Калузі були підірвані: Благовіщенський Кафедральний собор, Микільсько-Слобідська, Спасо-Слобідська і Воскресенська церкви. Тоді ж були розстріляні або заслані 83 священнослужителя, 14 церковнослужителів, 8 церковних старост, 61 черниця.

Комментарии