Андрій Сергійович Аршавін: биография

8 травня 2009 був визнаний кращим гравцем англійської Прем'єр-ліги у квітні. Аршавін став другим російським легіонером, коли-небудь отримували цю нагороду. До нього такої честі був удостоєний Андрій Канчельскіс у квітні 1996 року.

У травні 2009 року ряд ЗМІ розповсюдив новину, що Аршавін нібито має намір домагатися підвищення своєї зарплати, тому що при підписанні контракту він не був в курсі деяких особливостей англійського законодавства (зокрема, збільшення податків до 50%) і в результаті отримує менше, ніж розраховував. У червні Андрій уточнив, що його труднощі не були пов'язані з податками, а певні проблеми він сподівається вирішити протягом найближчих двох тижнів. Трохи пізніше з'явилася інформація, що Аршавін відмовився від послуг свого агента.

26 серпня 2009 Андрій Аршавін забив свій перший гол у Лізі чемпіонів, вийшовши на поле на 72-й хвилині і на 74-й вразивши ворота «Селтіка».

29 серпня «Манчестер Юнайтед» в рамках четвертого туру чемпіонату Англії приймав на своєму полі «Арсенал». Перший тайм закінчився з рахунком 0:1 на користь «канонірів», автором м'яча став Аршавін. Проте гол з пенальті і автогол Діабі не дозволили «Арсеналу» взяти очки у цьому матчі, який закінчився з рахунком 2:1. Аршавін провів на полі 81 хвилину, після чого був замінений. Пізніше стало відомо, що Андрій грав з травмою, через яку він не зміг провести на полі всі 90 хвилин.

4 листопада в домашньому матчі 4-го туру групового етапу Ліги чемпіонів проти чемпіона Голландії «АЗ» Аршавін зробив 3 гольові передачі, які допомогли виграти «Арсеналу» з рахунком 4:1. Арсен Венгер високо оцінив гру Андрія в цьому матчі: «Аршавін показав видатну гру. Протягом усього матчу він робив чудові передачі. Це ознака високого класу ».

7 листопада 2009 в гостьовому матчі з« Вулверхемптоном »на 66-й хвилині Аршавін забив свій 10-й гол в англійській Прем'єр-лізі. Для цього йому потрібен був 21 матч.

5 грудня 2009 в матчі зі «Сток Сіті» забив свій сотий гол на вищому рівні, тим самим потрапивши у «Клуб 100».

Виступи за збірну

У збірній Росії Аршавін дебютував у 20-річному віці 17 травня 2002 року в грі Росія - Білорусія на турнірі «Кубок LG» у Москві, в рамках підготовки збірної Росії до чемпіонату світу 2002 року. Протягом наступних двох років він зіграв за національну команду тільки у двох матчах, у другому з яких (13 лютого 2003, Румунія - Росія, 2:4) відкрив рахунок своїм забитим м'ячам за збірну. У 2003 році Аршавін виступав у молодіжній збірній Росії, зіграв 5 матчів, забив 1 гол.

У рамках підготовки до чемпіонату Європи 2004 року в Португалії Аршавін зіграв свій четвертий матч за збірну (28 квітня 2004, Норвегія - Росія , 3:2), але в заявку на турнір включений не був. Після Євро-2004 нападаючий «Зеніту» став постійно викликатися в команду і швидко закріпився в її основному складі. У 2005 і 2006 роках Аршавін ставав кращим бомбардиром збірної, був капітаном команди в 2006-2007 роках.

Через те, що збірна Росії не змогла завоювати право виступу на чемпіонаті світу 2006 року в Німеччині, першим великим турніром, в якому Аршавін зміг взяти участь у складі національної команди, став чемпіонат Європи 2008 року.

Євро-2008

На Євро-2008 27-річний Аршавін був заявлений під номером 10. Через дискваліфікацію він не міг взяти участі у перших двох матчах. Вперше на турнірі він вийшов на поле у ??третій зустрічі, заключною у групі, проти Швеції. У цьому матчі збірна Росії перемогла 2:0, вирішивши завдання виходу в наступне коло, і показала хорошу гру. Аршавін був визнаний кращим гравцем матчу.

Він яскраво виступив у чвертьфінальному матчі зі збірною Голландії. У цій грі він брав участь у всіх трьох голах, які забила збірна Росії. Віддав гольовий пас, а третій гол, який зняв усі питання про переможця цього чвертьфіналу, забив сам, прийнявши м'яч, вкинутий з-за бокової партнером по «Зеніту» Анюкова, точно вдарив по воротах; м'яч злегка змінив напрямок руху від ноги захисника, і пройшов між ніг воротаря Ван дер Сара, який грав передостанній матч за збірну в кар'єрі. Другу гру поспіль Аршавін був визнаний кращим гравцем матчу і отримав схвальні відгуки західних фахівців і журналістів, а ряд відомих європейських клубів, включаючи іспанську «Барселону», висловили бажання отримати Андрія в свій склад. Сам же футболіст заявив, що проводив і більш хороші матчі.