Юліан Ноул біографія, фото, розповіді - австрійський професійний тенісист, що спеціалізується на грі в парах

австрійський професійний тенісист, що спеціалізується на грі в парах

Спортивна кар'єра

Початок кар'єри

Юліан Ноул почав грати в теніс в шість років. Свій перший матч у турнірі категорії ATP Challenger провів у Кіцбюелі в 1992 році. Продовжував виступу в «Челленджер» до 1997 року, але далі чвертьфіналу не проходив. У 1998 році виграв свої перші турніри категорії ITF Futures в одиночному (червень, Ірландія) і парному (серпень, Румунія) розрядах. На наступний рік в Кіото виграв свій перший «челленджер», відразу і в одиночному розряді, і в парах, а в 2000 році вже три «челленджера» в парному розряді. За ці два роки він провів свої перші три матчі в парному розряді за збірну Австрії в Кубку Девіса, але всі три програв.

За 2001 рік Ноул виграв шість «Челленджер» в парах і два в одиночному розряді. У парах він також дійшов до третього кола Відкритого чемпіонату Франції і в червні, в 27 років, вперше потрапив до числа ста кращих тенісистів світу в парному розряді. У Кубку Девіса він здобув свою першу перемогу, обігравши Івана Любічіча з Хорватії.

2002 - 2007

У травні 2002 року Ноул увійшов у сотню найсильніших і в одиночному розряді, а потім дійшов до третього кола Вімблдонського турніру в одиночному розряді, де програв першій ракетці світу Ллейтон Хьюїтт. Але головних успіхів він досяг у парах, вигравши за рік два турніри ATP. У вересні, після півфіналу Відкритого чемпіонату Бразилії, він увійшов до топ-50 рейтингу АТР для гравців у парному розряді. За наступний рік він чотири рази грав у фіналах турнірів АТР і два з них (у Ченнаї і Санкт-Петербурзі) виграв.

У 2004 році Ноул вийшов на новий для себе рівень в парному розряді, пробившись з Ненадом Зімоньічем до фіналу на Уїмблдоні. По дорозі вони обіграли три пари, що входять до світової еліти, а у фіналі в чотирьох сетах поступилися кращою парі світу, Йонасу Бьоркману і Тодд Вудбрідж. Після цього успіху Ноул вперше в кар'єрі увійшов до числа 20 кращих тенісистів світу в парному розряді. У вересні його перемога в парній зустрічі в матчі Кубка Девіса зі збірною Великобританії допомогла австрійської команді втриматися у Світовій групі. Одночасно з поліпшенням результатів в парах стався спад в одиночній грі, і Ноул, вже вибув з першої сотні рейтингу, тепер вибув і з другої.

У 2005 році Ноул виступав з низкою різних партнерів. Найчастіше він виступав зі співвітчизником Юргеном Мельцером, з яким вдруге виграв турнір у Санкт-Петербурзі і відстояв ще на рік місце Австрії в Світовій групі Кубка Девіса. Він також виграв в Мюнхені з Маріо Анчичем. Мельцер залишався основним партнером Ноула і на наступний рік. Разом вони п'ять разів грали у фіналах турнірів АТР, вигравши один з них і ще двічі програвши через невикористаних матч-Боловен. Три з фіналів припали на жовтень, але цей ривок виявився занадто пізнім, щоб забезпечити австрійської парі, що зайняла одинадцяте місце в чемпіонській гонці, місце в Кубку Мастерс, підсумковому турнірі року.

Почавши 2007 рік з Мельцером, Ноул скоро склав пару зі шведом Симоном Аспелін. Разом вони виграли за сезон чотири турніри, включаючи Відкритий чемпіонат США. У чвертьфіналі Відкритого чемпіонату США вони взяли гору над першою парою світу, Бобом і Майком Брайаном. Успішні виступи протягом сезону дозволили Аспелін і Ноулу взяти участь у Кубку Мастерс, в якому вони несподівано дійшли до фіналу, вигравши три зустрічі і програвши тільки чемпіонам, Даніелю Нестору і Марку Ноулз (в групі і в фіналі). Після цього успіху Ноул піднявся на найвищу в кар'єрі сьому позицію в рейтингу серед гравців у парному розряді.

2008 - 2010

У 2008 році Ноул виступав по черзі з Аспелін і Мельцером, але тільки один раз зміг дістатися до фіналу турніру АТР. У другій половині сезону він вибув з першої десятки рейтингу. З Мельцером він представляв Австрію на Олімпійських іграх у Пекіні, де вони перемогли в першому колі німецьку пару, але в другому поступилися фаворитам турніру і майбутнім бронзовим призерам Олімпіади, братам Брайаном. Більшу частину наступного сезону Ноул провів у парі з Мельцером, разом вигравши два турніри, в тому числі Відкритий чемпіонат Японії, турнір категорії ATP 500, і ще раз побувавши у фіналі. Ще раз він пробився у фінал у парі з ізраїльтянином Енді Рамом.

2010 Ноул почав у парі з ще одним шведом, Симоном Аспелін, з яким дійшов до фіналу на турнірі в Марселі. З квітня його партнером став Енді Рам, і разом вони вийшли в півфінал Відкритого чемпіонату Франції. Там же Ноул домігся свого вищого успіху в змішаному парному розряді: вони з представляє Казахстан Ярославою Шведовою дійшли до фіналу, перемігши по дорозі дві посіяних пари, в тому числі сіяних другими Кару Блек і Леандер Паес, переможців недавнього Відкритого чемпіонату Австралії.

Участь у фіналах турнірів Великого шолома (3)