Симона Нігглі: біографія

Симона Нігглі біографія, фото, розповіді - швейцарська оріентіровщіца, Сімнадцятиразовий чемпіонка світу, найбільш титулована спортсменка за всю історію спортивного орієнтування

Симона Лудер (після заміжжя деякий час виступала під подвійним прізвищем Нігглі-Лудер, в даний час виступає під прізвищем чоловіка - Нігглі) виросла в комуні Бургдорф швейцарського кантону Берн. У 2003 році закінчила Бернський університет, де вивчала біологію. У тому ж році вона вийшла заміж за швейцарського орієнтувальники Маттіаса Нігглі. В даний час вони живуть в місті Мюнзінген поруч з Берном і в місті Ульрісехамн, Швеція.

Вона рано познайомилася зі спортивним орієнтуванням, почавши займатися в швейцарському клубі OLV Хіндельбанк. У віці 10 років Симона Лудер брала участь у своїх перших змаганнях.

Список перемог Сімони Нігглі-Лудер у спортивному орієнтуванні вражає: вона виграла золоту медаль на Чемпіонаті світу серед юніорів, є двадцятикратному чемпіонкою Швейцарії, один раз виграла Чемпіонат Фінляндії і дев'ять разів - Чемпіонат Швеції, п'ятикратна переможниця Кубка світу, виграла п'ять золотих медалей на Чемпіонаті Європи і в цілому 16 золотих медалей на чемпіонатах світу. У 2003 році вона виграла у всіх дисциплінах на Чемпіонаті світу в Рапперсвіль-Йона у Швейцарії (спринт, середня і довга дистанції, і естафета разом з Леа Мюллер і Врони Кеніг-Салмі). Їй вдалося повторити це досягнення два роки по тому на Чемпіонаті світу в Аїті, Японія.