Валерій Кузьмич Непомнящий біографія, фото, розповіді - російський футбольний тренер

російський футбольний тренер

Рання кар'єра

Виступав нападаючим за юнацьку збірну Туркменії, самаркандський «Спартак», команду Ашхабадського інституту фізкультури. Завершив кар'єру через проблеми зі здоров'ям у віці 25 років.

Тренерську кар'єру розпочав старшим тренером футбольної школи спорткомітету Туркменії 1970-1978, 1983-1988. У 1979, 1982-1983 тренер Ашхабадського «Колхозчі».

У 1984 році, коли перебував на курсах підвищення кваліфікації в Москві, в Управлінні футболу його запитали - чи не бажає він працювати за кордоном. Непомнящий відповів ствердно. Після йому періодично дзвонили в Ашхабад і повідомляли, що планують відправити то в Алжир, то в Туніс, то в Суринам, але ці плани постійно зривалися.

Робота в Камеруні

У 1988 році прийшов виклик з Камеруну, в результаті якого Непомнящий відправився до Африки. За власним визнанням, французької мови він не знав і спілкуватися доводилося через перекладача.

Непомнящий був упевнений, що їде приймати молодіжну команду країни. Однак на місці з'ясувалося, що в національної збірної Камеруну немає головного тренера. У результаті він очолив основну збірну у жовтні 1988 року. Контракт був підписаний на два роки. Це означало, що радянській фахівця треба готувати підопічних до прийдешнього чемпіонату світу в Італії.

Команда Непомнящего не без труднощів пройшла відбірковий етап мундіалю (путівка у фінальний турнір була здобута лише у заключній кваліфікаційній грі зі збірною Нігерії), проте продемонструвала великий потенціал. На ЧС-90 збірна Камеруну під керівництвом Непомнящего в першому ж матчі в Мілані створила суперсенсацію - завдяки єдиному голу Франсуа Омам-Бійіка був переможений діючий чемпіон світу збірна Аргентини на чолі з Дієго Марадоною. У наступному матчі камерунці обіграли румун з рахунком 2-1. Обидва м'ячі були на рахунку «Старого Колдуна» Роже Мілли. У нічого не вирішуючому третьому матчі камерунці поступилися збірній СРСР з рахунком 0-4 і з першого місця вийшли в 1 / 8 фіналу, де переграли ще одну американську збірну - команду Колумбії на чолі з Карлосом Вальдеррама і Рене Ігітою. Підсумок - 2-1, і обидва м'ячі знову на рахунку Р. Мілли. І лише в 1 / 4 фіналу в Неаполі камерунці у впертій боротьбі у додатковий час поступилися родоначальникам футболу збірної Англії з рахунком 2-3, хоча ще за 8 хвилин до кінця основного часу вели 2-1, але потім Гарі Лінекер забив 2 м'ячі з пенальті на 83-й і 105-й хвилинах. Таким чином, камерунці стали першою африканською збірною, якій вдалося дійти до чвертьфіналу чемпіонату світу.

У листопаді 1990 року, після закінчення контракту, виїхав з Камеруну.

Після Камеруну

Потім працював головним тренером у турецьких "Генчлербірлігі" (1992/93) і «Анкарагюджю »(1993/94)

У 1994 році прийняв південнокорейський« Юконг », який тренував до 1998 року. Потім працював головним тренером у Китаї, очолював «Шеньян» (2000), «Шаньдун» (2002-2003), «Шанхай Шеньхуа» (жовтень 2004 - листопад 2005). У 2001-02 працював в японському «Санфречче Хіросіма».

У 2006 році працював зі збірною Узбекистану.

У Росії, в 1999 році, під час перерви в тренерській кар'єрі зі східними клубами , був тренером-консультантом ставропольського «Динамо», що виступає в першому дивізіоні.

З вересня 2008 року - головний тренер «Томі».

Цікаві факти

Після успіху з Камеруном, Непомнящий періодично став згадуватися в ЗМІ, як претендент на ту чи іншу вакантну тренерську посаду в російських командах. Деякі приклади: