Анджей Недзелян: біографія

Анджей Недзелян біографія, фото, розповіді - польський футболіст, нападник клубу «Корона»

польський футболіст, нападник клубу «Корона»

Почав кар'єру в клубі «Променя» з рідного міста Жари. У 1998 році перейшов в Любінське «Заглембе». У Екстракласи дебютував 23 вересня 1998 в матчі проти хожувского «Руху» (0:2), Недзелян вийшов на 76 хвилині замість Збігнєва Гжибовській. У своєму наступному матчі проти Ольштинського «Стома» (3:1), Анджей вийшов на 74 хвилині замість Маріуша Левандовського, на 79 і 89 хвилині Недзелан забив по голу у ворота Ярослава Бако. Після Анджей Недзелян виступав за маловідомі клуби «Одра» (Ополе) і «Кхробрі» з міста Глогув. Взимку 2002 року перейшов в «Гурнік» з Забже. У першій половині сезону 2002/2003 Недзелян відзначився феноменальною результативністю, в 14 матчах він забив 15 голів. Після цього його викликали до збірної Польщі на матч проти Данії тренер Збігнєв Бонек. У 2002 році отримав премію відкриття року, за версією польського тижневика Футбол. Взимку 2003 року перейшов в «Дискобол» з Гродзіськ-Великопольський. За підсумками сезону 2002/2003 «Дискобол» посіла 2 місце в чемпіонаті Польщі поступившись краківської «Вісли». Недзелян став 3 бомбардиром забивши 21 гол разом з Марціном Кузьбой, а кращим бомбардиром став серб Станко Світлиця який забив 24 голи. У єврокубках Анджей дебютував 24 вересня 2003 в матчі проти німецької «Герти» (0:0). «Дискобол» успішно пройшла «Герту», ??а після англійський «Манчестер Сіті», але в останньому раунді програла французькому «Бордо». Недзелян в єврокубках провів 4 матчі. Всього за «Дискобол» провів 26 матчів і забив 10 голів у чемпіонаті Польщі.

У грудні 2003 року перейшов до нідерландського НЕК, підписавши дворічний контракт, його зарплата в НЕКе була 700 000 євро на рік. Клуб за нього заплатив 1.000.000 ?. Також Недзеляном цікавилися московське ЦСКА та київське «Динамо». У сезоні 2005/2006 Недзелян став кращим бомбардиром клубу забивши 10 м'ячів.

Влітку 2007 року перейшов в краківську «Віслу», на правах вільного агента, підписавши трирічний контракт. У команді провів 24 матчі і забив 1 гол (Короні) в чемпіонаті Польщі. Разом з командою двічі виграв чемпіонат Польщі у сезонах 2007/2008 і 2008/2009.

У липні 2009 року перейшов в «Рух» з Хожува. У команді дебютував 1 серпня 2009 року в виїзному матчі проти краківської «Вісли» (2:0), Анджей почав матч в основі але на 69 хвилині був замінений на Мартіна Фабуша.

У національній збірній Польщі дебютував 20 жовтня 2002 року в виїзному матчі проти Данії (2:0), Недзелян вийшов на 61 хвилині замість Еммануеля Олісадебе. У 2003 році провів вдалу серію ігор, в 7 матчах він забив 4 голи (Македонії, Сербії та дублем відзначився у матчі з Угорщиною). Всього за збірну Польщі провів 17 матчів і забив 5 голів.