Томас Мюллер: біографія

Томас Мюллер біографія, фото, розповіді - німецький футболіст, який виступає за мюнхенську «Баварію» і збірну Німеччини

німецький футболіст, який виступає за мюнхенську «Баварію» і збірну Німеччини

У Бундеслізі дебютував 15 серпня 2008 року в матчі проти «Гамбурга».

12 вересня 2009 Томас оформив свій перший дубль у Бундеслізі в матчі з «Боруссією» з Дортмунда, а через три дні повторив свій результат вже в Лізі чемпіонів, забивши м'ячі у ворота «Маккабі» з Хайфи (3:0). За підсумками сезону він, нарівні з Тоні Кроос, Марко Маріном і Штефаном Кісслінг став відкриттям чемпіонату, забивши 13 м'ячів і видавши 10 гольових передач. У загальній складності в сезоні 2009/10 Томас забив 19 голів.

Національна збірна

14 листопада 2007 брав участь у матчі проти англійської збірної на турнірі U-19.

У своїй єдиній грі за збірну Німеччини U-20 3 вересня 2008 забив гол у ворота команди Австрії. Відмовився від участі в матчі проти Єгипту, щоб не втратити місце в Бундеслізі.

11 серпня 2009 відіграв свій перший матч за молодіжну збірну Німеччини (до 21), в якому німецька команда зазнала поразки від Туреччини з рахунком 1 : 3. Перший гол у футболці молодіжної збірної забив у матчі проти Сан-Марино 17 листопада 2009, зробивши рахунок 8:0 на користь німців, зустріч закінчилася з рахунком 11:0.

3 березня 2010 дебютував в національній збірній Німеччини в товариському матчі зі збірною Аргентини на мюнхенській Алліанц Арені. Мюллер вийшов у стартовому складі і був замінений на 66-й хвилині на іншого дебютанта Тоні Кроос, а німці поступилися 0:1.

Чемпіонат світу 2010

Своєю грою за клуб Томас заробив собі місце в розширеному списку кандидатів на поїздку на чемпіонат світу 2010 року в ПАР, а потім потрапив і в підсумкову заявку збірної Німеччини під № 13, під яким у збірної довгі роки виступав Міхаель Баллак, який пропустив турнір через травму.

Свій перший м'яч за збірну Томас забив 13 червня 2010 року в першому матчі Німеччини на чемпіонаті світу проти збірної Австралії (4:0). У тому ж матчі Мюллер віддав гольову передачу Лукасу Подольськи, яка відкриває рахунок у матчі. Для Мюллера це була третя в кар'єрі гра у футболці збірної Німеччини. У матчі третього туру групового етапу проти збірної Гани Мюллер зробив гольовий пас на Месут Озіла, який забив єдиний гол у тій зустрічі.

У матчі 1 / 8 фіналу проти збірної Англії Мюллер в першому таймі віддав гольову передачу на Подольські, а потім в другому таймі сам забив 2 м'ячі у ворота 39-річного Девіда Джеймса, довівши рахунок до 4:1 на користь німців. ФІФА визнала Мюллера кращим футболістом цієї зустрічі. Після матчу тренер збірної Німеччини Йоахім Лев відзначив Мюллера, віддавши належне його холоднокровності перед чужими воротами. Мюллер став наймолодшим футболістом з часів Пеле, який забив більше одного м'яча в матчах плей-офф чемпіонату світу.

У чвертьфінальній грі проти Аргентини на 3-й хвилині Томас відкрив рахунок в матчі, головою замкнувши подачу Бастіана Швайнштайгера з штрафного. У другому таймі Мюллер лежачи віддав пас на вихід Лукасу Подольськи, який за мить зробив гольову передачу Мирославу Клозе, який забив другий м'яч у грі. Матч закінчився перемогою німців з рахунком 4:0. На 23-й хвилині узбецький арбітр Равшан Ірматов показав Мюллеру жовту картку за гру рукою, яка стала для нього другою на турнірі (першу Томас отримав у матчі проти Гани). У результаті Мюллер за 2 жовті картки був змушений пропустити півфінальний матч, в якому збірна Німеччини поступилася іспанцям з рахунком 0:1. У матчі за третє місце з командою Уругваю Томас відкрив рахунок у першому таймі, добивши м'яч у ворота після того, як Фернандо Муслера невдало відбив далекий удар Швайнштайгера, а німці в підсумку перемогли 3:2 і виграли бронзові нагороди.

За підсумками світової першості в ПАР Мюллер став другим у списку наймолодших гравців, що забили в матчах одного світової першості 5 або більше м'ячів, поступаючись у світовій табелі про ранги лише Пеле. 5 голів і 3 передачі в 6 матчах принесли Томасу «Золоту бутсу» чемпіонату світу 2010 року.

У складі клубу

Баварія

• Володар Суперкубка Німеччини: 2010 (переможний гол у ворота «Шальке»)
  • Чемпіон Німеччини: 2009/10
  • Володар Кубка Німеччини: 2009/10
  • Фіналіст Ліги чемпіонів: 2009/10

У складі збірної Німеччини

• Бронзовий призер чемпіонату світу: 2010
  • Кращий молодий гравець ЧС-2010
  • Володар «Золотої бутси» ЧС-2010 (приз кращому бомбардирові чемпіонату)

Матчі і голи Мюллера за збірну Німеччини

Станом на 14 вересня 2010

Разом: 12 матчів / 5 голів; 10 перемог, 0 нічиїх, 2 поразки.

Сім

У листопаді 2009 року Томас одружився на подрузі Лізи, з якою зустрічався 2 роки.

Цікаві факти

Томас - 4-й футболіст на прізвище Мюллер у складах збірної ФРН / Німеччини на чемпіонатах світу після Герда (1970, 1974), Хансі (1978, 1982) і Дітера (1978 ). Цікаво, що знаменитий бомбардир Герд Мюллер виступав у збірній на 2 чемпіонатах світу під № 13, також як і Томас.