Ліонель Мессі Андрес: биография

У четвертому турі групового етапу Ліги Чемпіонів, в матчі проти данського «Копенгагена» Мессі забив гол і став новим рекордсменам «Барселони» в єврокубках за всю її історію, на рахунку Лео стало вже 30 голів, у попереднього рекордсмена Рівалдо було 25 голів.

21 листопада в матчі проти «Альмерії», Мессі забив 3 голи, один з яких став його сотим м'ячем у чемпіонатах Іспанії, а матч завершився переконливою перемогою «Барси» з рахунком 8:0. При цьому, Мессі став другим у віком гравцем, який забив 100 голів у першості Іспанії (23 роки 149 днів), поступившись лише Раулю (22 роки і 293 дні). 29 листопада на Камп Ноу, Барселона зустрічалася в Класік з Реалом. Барселона розгромила мадридців з рахунком 5-0, Мессі не зміг відзначитися, але зробив дві гольові передачі на Давида Вілью.

10 січня 2011 Мессі виграв Золотий м'яч ФІФА, приз кращому футболістові світу, вперше спільно вручається France Football і ФІФА. Мессі випередив своїх партнером по Барселона Адреси Іньєсту і Хаві. Мессі став п'ятим футболістом в історії зумів виграв сами престижну нагороду в світовому футболі 2 роки поспіль, до нього Золотий м'яч два роки поспіль одержували: Мішель Платіні, Марко ван Бастен, Кевін Кіган і Роналдо.

n
«Я не чекав, тому що не був фаворитом цього разу. Мене це дуже зворушило », - зізнався він. .
n

. Також Мессі відзначив своїх партнерів по команді Хаві і Інтесту.

n
«Хотілося б відзначити моїх колег, Хаві і Іньєсту, тому що якби не було їх, тут не було б і мене. Вони обидва - великі гравці, і заслуговують Золотий М'яч не менше, ніж я. Вони багато досягли за цей рік »..
n

.

Збірна Аргентини

Збірна Аргентини до 20 років

До свого дебюту в молодіжній команді Аргентини Мессі отримав запрошення виступати за національну збірну Іспанії, але відхилив його. У червні 2004 року він нарешті дебютував в товариському матчі проти Парагвая за молодіжну збірну Аргентини.

У червні 2005 Мессі виграв молодіжний чемпіонат світу, що проходив на полях Нідерландів. На цьому турнірі він став кращим бомбардиром, забивши 6 м'ячів, і отримав «Золотий м'яч» як кращого гравця чемпіонату.

Дебют у національній збірній

4 серпня Хосе Пекерман викликав його в національну збірну Аргентини в матчі проти Угорщини. Проте він зіграв всього 3 хвилини в матчі і отримав червону картку. Першу свою офіційну зустріч Мессі провів 3 вересня 2005 року в матчі зі збірною Парагваю він вийшов на заміну на 80-й хвилині відбіркового раунду до чемпіонату світу 2006.

Перший свій гол Мессі забив у товариському матчі з Хорватією. Свій же перший офіційний гол він забив на Чемпіонаті світу 2006 в матчі зі збірною Сербії і Чорногорії (6:0).

Чемпіонат світу 2006

Незважаючи на травму, отриману наприкінці сезону 2005 / 06, Мессі потрапив до заявки національної збірної на Чемпіонат світу 2006. Перший матч проти збірної Кот-д'Івуару він пропустив, в другому ж матчі проти збірної Сербії і Чорногорії він вийшов на заміну і відзначився гольовим пасом, а також забитим м'ячем. Також Мессі зіграв в матчі 1 / 8 фіналу проти Мексики, замінивши Хав'єра Савіолу на 84 хвилині матчу.