Ніл Ендрю Меллор: біографія

Ніл Ендрю Меллор біографія, фото, розповіді - англійський футболіст, нападник, який виступає за «Престон Норт Енд»

англійський футболіст, нападник, який виступає за «Престон Норт Енд»

Ніл Меллор є сином екс-гравця «Манчестер Сіті» Іана Меллор. Ніл починав свою кар'єру в молодіжних командах «Ліверпуля» і в сезоні 2000/2001 років дійшов разом з «червоними» до півфіналу Молодіжного Кубку Англії, забивши по ходу турніру 8 м'ячів у чотирьох зустрічах. Він також часто виступав за резерви клубу і заслужив від партнерів прізвисько «Герд» за те, що відрізнявся високою результативністю, якій у свій час славився легендарний форвард збірної Німеччини Герд Мюллер.

Незважаючи на те, що в передсезонних матчах у 2003 році він двічі відзначився за першу команду клубу, Жерар Ульє вирішив відправити його в оренду в «Вест Хем Юнайтед», однак отримана ним травма, а також тренерська чехарда в лондонському клубі так і не дозволили йому заграти там на повну силу. Ніл повернувся до «Ліверпуля», але перед початком сезону 2004/2005 років знову отримав травму. На щастя, він зміг досить швидко оговтатися від неї і взяв участь у матчі на Кубок Ліги проти «Міллуола», а потім і проти «Мідлсбро», у ворота якого Меллор забив два м'ячі. У листопаді він вийшов у стартовому складі на матч проти «Монако» у рамках розіграшу Ліги чемпіонів.

На 28 листопада 2004 року прийшов його зоряний час - в матчі між «Ліверпулем» і «Арсеналом» на Енфілді Меллор на 90-й хвилині зустрічі приголомшливим ударом з 27 метрів вразив ворота гостей і приніс своєму клубу перемогу з рахунком 2:1. Ще через 10 днів Ніл назавжди вписав своє ім'я в історію клубу. В останньому матчі групового етапу Ліги чемпіонів проти «Олімпіакоса» «Ліверпулю» було необхідно здобувати перемогу з різницею в два м'ячі, але ще в першому таймі Рівалдо ударом зі штрафного вивів грецький клуб вперед. На початку другого тайму вийшов на заміну Флоран Сінама-Поньоль зрівняв рахунок, а на 80-й хвилині на полі з'явився Ніл Меллор. Йому знадобилося всього дві хвилини, щоб забити гол, який подарував «Ліверпулю» шанс на вдалий результат зустрічі. На останніх хвилинах того матчу Стівен Джеррард забив третій м'яч команди. «Червоні» виграли з рахунком 3:1 і, таким чином, вийшли в плей-офф. А за підсумками кампанії стали чемпіонами Європи в п'ятий раз у своїй історії. До нещастя, Меллор незабаром після матчу з «Олімпіакосом» отримав травму і в іграх плей-офф участі не взяв.

У січні 2006 року Меллор був орендований «Віганом» до кінця сезону і в своєму дебютному матчі приніс клубу перемогу над "Мідлсбро" в доданий час. Однак він пропустив через травму фінал Кубка Ліги проти «Манчестер Юнайтед» і незабаром повернувся до «Ліверпуля».

30 серпня 2006 Ніл перейшов до «Престон Норт Енд», але через часті травм грає за команду не надто часто.