Гана Мандлікова: биография

У 1985 році Мандлікова виграє свій третій турнір Великого шолома, тепер Відкритий чемпіонат США. У півфіналі та фіналі вона послідовно перемогла Еверт і Навратілова. У парному розряді вона виграє у п'яти турнірах, у двох з них - з австралійкою Венді Тернбулл. Вони також доходять до півфіналу на Уїмблдоні і Відкритому чемпіонаті США, завоювавши право в участі в підсумковому турнірі року. Мандлікова втретє поспіль завойовує зі збірною Кубок Федерації, здобувши сім перемог у семи матчах (п'ять в одиночному і дві в парному розряді).

У 1986 році Мандлікова перший і останній раз в кар'єрі виграє підсумковий турнір року. Це сталося в березні, в парному турнірі, де її партнеркою була Тернбулл. В одиночному розряді на цьому турнірі Мандлікова також показує свій кращий результат, дійшовши до фіналу. У півфіналі вона перемогла Еверт, а у фіналі поступилася Навратілової. Цей рік і далі розвивався для неї вдало: вона дійшла до півфіналу Відкритого чемпіонату Франції в одиночному і парному розрядах, до фіналу Вімблдонського турніру також в обох розрядах (як і в Virginia Slims Championships, обіграла в одиночному розряді Еверт і поступилася Навратілової) і, нарешті , до фіналу Відкритого чемпіонат США в парах. На кожному з трьох турнірів Великого шолома в парному розряді на її шляху до перемоги ставала Навратілова, один раз в парі з Андреа Темешвар і двічі з Пем Шрайвер. Мандлікова дійшла і до фіналу Кубка Федерації, де цього разу її команда зазнала поразки від американок. В кінці року вона вдруге поспіль брала участь у підсумковому турнірі сезону (у зв'язку з тим, що Відкритий чемпіонат Австралії був перенесений з кінця року на початок і в 1986 році не проводився). В одиночному розряді вона дійшла до чвертьфіналу, а в парі з Тернбулл до півфіналу і в підсумку піднялася на вищу для себе сьомий рядок у рейтингу тенісисток в парному розряді.

Останні роки

На початку 1987 Мандлікова виграє три турніри в одиночному розряді, серед них Відкритий чемпіонат Австралії, де у фіналі вона перемогла Навратілова, і один турнір в парах (з Тернбулл). У наступні місяці на її шляху кілька разів стає юна Штеффі Граф, що перемогла її у фіналах турнірів в Амелія-Айленд і Цюріху і півфінальному матчі Кубка Федерації. Ще двічі її зупиняє Еверт. Травми не дозволяють їй виступити на повну силу на Відкритому чемпіонаті Франції, вона пропускає Вімблдон і доходить тільки до четвертого кола на Відкритому чемпіонаті США. Проте в кінці року Мандлікова в черговий раз потрапляє на чемпіонат Virginia Slims, але там поступається у першому ж матчі. У результаті виграні на початку року турніри виявляться останніми в її кар'єрі в одиночному розряді.

У 1988 році розрив стегнової м'язи не дозволив їй брати участь у змаганнях з Вімблдонського турніру і до кінця сезону. Її повернення відбулося тільки наприкінці грудня, в першому розіграші Кубка Хопмана, де вона зі своїм новим співвітчизником Патом Кешем дійшла до фіналу й поступилася там своїм колишнім співвітчизникам Суков і Мечіржу.

Протягом 1989 Мандлікова домагається ряду успіхів , головним з яких стає перемога у Відкритому чемпіонаті США в парному розряді, де з нею грала Навратілова. Цікаво, що у фіналі їм протистояла постійна партнерка Навратілової Пем Шрайвер. Мандлікова виграла в цьому сезоні ще один турнір з Навратілової та один зі Шрайвер. В одиночному розряді Навратілова двічі перемагала її в турнірах Великого шолома і ще двічі на турнірах менш високого рангу, а в інших турнірах на її шляху ставали нові зірки: Граф (тричі), Суков, Габріела Сабатіні, Моніка Селеш.

Мандлікова ще двічі виходила у фінал турнірів у парах в першій половині 1990 року, один раз з Шрайвер, другий - з Яною Новотний, але заявила про припинення активної тенісної кар'єри в зв'язку з втомою після Вімблдонського турніру 1990 року. У цей час їй було 28 років. У 1994 році її ім'я було занесене в списки Міжнародного залу тенісної слави.