Едуард Євгенович Малий: біографія

Едуард Євгенович Малий біографія, фото, розповіді - російський футбольний арбітр, у минулому футболіст, воротар
День народження 24 травня 1969

російський футбольний арбітр, у минулому футболіст, воротар

Пенальті у матчі «Зеніт» - «Москва» 12 липня 2009 року

12 липня 2009 в Санкт-Петербурзі в матчі 13-го туру чемпіонату Росії між «Зенітом» і «ФК Москва» головний арбітр матчу Едуард Малий на 77-й хвилині за рахунку 1-0 на користь «Зеніта» призначив пенальті у ворота господарів за порушення Павла Погребянка проти Гії Грігалави. Удар півзахисника москвичів Олександра Самедова голкіпер «Зеніту» Каміл Чонтофальські відбив ногами, але Олександр Шешуков добив м'яч у сітку воріт. Однак Малий не зарахував гол, вважаючи, що футболісти гостей увійшли у штрафну при пробитті пенальті ще до удару Самедова. Арбітр не помітив, що гравці «Зеніту» також увійшли у штрафну раніше покладеного часу. При цьому Малий не дав футболістам гостей перебити 11-метровий удар.

Керівництво «ФК Москва» після гри подало протест на рішення арбітра, а інспектор виставив Малому за матч оцінку «два». Питання про результат матчу і можливе призначення перегравання буде розглядатися на засіданні КДК 17 липня 2009. Рішення арбітра викликало жваву дискусію в російському футбольному суспільстві.

Малий в інтерв'ю засобам масової інформації визнав свою помилку, назвавши її «грубим методичним прорахунком», пов'язаним з неправильно обраної арбітром позицією при пробитті пенальті, коли він не міг бачити всю штрафну і гравців «Зеніта». Фахівці також підтверджують помилку Едуарда Малого - відомий у минулому арбітр, а нині делегат матчів Олексій Спірін вказав на помилку Малого, зазначивши, що в цілому матч Едуард відсудив добре. Голова колегії футбольних арбітрів Сергій Зуєв заявив, що прорахунок Малого не був «технічною помилкою».

Дивний гол Кураньї у ворота "Амкара" 2 жовтня 2010

У матчі 23-його туру чемпіонату Росії між командами «Амкар» і «Динамо» Малий і його помічники "не помітили" півтораметрове положення поза грою у форварда москвичів Кевіна Кураньї. Забивши гол на 91-й хвилині німець приніс перемогу "Динамо". Ця помилка судді могла стати для перм'яків фатальною в боротьбі за виживання.