Джеймс Макфадден: биография

У лад нападаючий повернувся через три місяці лікування. 15 квітня Макфадден вперше з'явився на полі після відновлення від пошкодження, вийшовши на заміну замість Джеймса Бітті на 58-й хвилині матчу проти «Чарльтон Атлетік». Під кінець гри шотландець недалеко від лінії штрафний прийняв винесений захисниками «Атлетік» м'яч, перекинув снаряд через який кинувся на нього Маджида Бугерра і, не давши опуститися м'ячу на землю, невідпорно пробив з літа. Гол виявився переможним - «Евертон» переміг 2:1. Після закінчення сезону м'яч Макфаддена був визнаний кращим у футбольному році 2006/07 щодо голосування читачів спортивного інтернет-ресурсу SkySports.com.

Наприкінці того ж року роздобути у свої ряди Джеймса попитілісь клуби «Селтік» і «Мідлсбро », проте відповіддю на запити цих колективів були відмови.

1 січня 2008 Макфадден забив гол у поєдинку з« Боро ». Замість звичайного в таких випадках святкування футболіст зняв свою ігрову футболку, продемонструвавши натільну з написом в пам'ять про капітана «Мотеруелла» та колишньому партнерові Джеймса Філе О'Доннелл, який помер від серцевого нападу 29 грудня 2007.

«Бірмінгем Сіті»

18 січня Макфадден перебрався до «Бірмінгем Сіті», підписавши з клубом контракт терміном на три з половиною роки. «Сині» заплатили «Евертону» за трансфер шотландця п'ять мільйонів фунтів з перспективою збільшення цієї суми ще на мільйон в залежності від виступів Джеймса за свою нову команду.

Вже на наступний день відбувся дебют шотландця за «Бірмінгем» у матчі чемпіонату Англії проти «Челсі». 9 лютого Макфадден у зустрічі з «Вест Хем Юнайтед" забив свій перший гол за «Сіті», реалізувавши пенальті, призначений за порушення проти нього самого з боку гравця «молотобійців», Лукаса Ніла. Через два тижні Джеймс оформив «дубль» у матчі з лондонським «Арсеналом» - спочатку досяг мети його удар зі штрафного на 28-й хвилині поєдинку, а вже в доданий час нападник вразив ворота суперника з одинадцятиметрового, впевнено перегравши воротаря «канонірів», Мануеля Альмунію.

Другий сезон у Бірмінгемі вийшов для Макфаддена змазаним через серйозну травму коліна.

19 серпня 2009 Джеймс забив перший гол «Сіті» у новому футбольному році, реалізувавши пенальті на 90-й хвилині зустрічі з «Портсмутом». Цей м'яч виявився єдиним у поєдинку - «сині» перемогли з рахунком 1:0. У сезоні 2009/10 шотландець нарешті знайшов місце в основному складі «Бірмінгема», провівши в загальній складності 41 матч і забив п'ять м'ячів.

17 вересня 2010 Макфадден отримав травму на тренуванні. Медичне обстеження виявило у шотландця пошкодження передніх хрестоподібних зв'язок лівого коліна. Це означало, що нападник вибув з ладу на тривалий термін.

Клубна статистика

(поновлено на 12 вересня 2010)

Збірна Шотландії

Перший виклик у національну збірну Шотландії Макфадден отримав у травні 2002 року на матч Reunification Cup проти ПАР. Дебютував у цій грі в першому складі «горян», замінивши в другому таймі поєдинку Аллана Джонстона.

6 вересня 2003 нападаючий з'явився на полі у футболці «тартановим армії» у відбірковому матчі до чемпіонату Європи 2004 Шотландія - Фарерські острова і на 74-й хвилині зустрічі забив у ворота суперника, забивши свій перший гол за «горян».