Ендрю Стюарт Мюррей Макколл: биография

Наступні 19 місяців «Бредфорд Сіті» не міг проводити матчі на «Веллі Перейд». Черрі та його підопічні перетворилися в дуже згуртований колектив: вони відвідували похорони жертв трагедії та брали участь в інших заходах клубу, а у Другому дивізіоні «Бредфорд Сіті» посів 13-е місце, яке стало головним досягненням команди. Після того, як фани «Лідс Юнайтед» підпалили вантажівку біля «Одсел Стедіум», Макколл став з презирством ставитися до «Лідсу», команди, за яку він почав хворіти ще хлопчиком. Макколл виповнився 21 рік, коли він був обраний капітаном клубу в листопаді 1986 року, тому що попередній капітан Пітер Джексон залишив команду, перейшовши до «Ньюкасл Юнайтед». Під керівництвом нового наставника Террі Долана, який замінив на цій посаді Черрі, команда фінішувала десятою в сезоні 1986-87. Як і Джексон, Макколл і Хендрі також хотіли виступати за клуб Першого дивізіону, однак в 1987 році погодилися провести ще один сезон в команді.

Долан придбав Пола Томлінсона, Брайана Мітчелла, Лі Сіннотт, щоб допомогти Макколл і Хендрі вийти у вищий дивізіон. Спочатку команда грала дуже вдало і займала верхні рядки в турнірній таблиці, але незабаром після зимової перерви раптом почала втрачати темп і вимкнулася з боротьби. Крім того, «Бредфорд» втратив важливе очко в останньому матчі сезону, поступившись «Іпсвіч Таун» 2-3, а потім програв гру з «Мідлсбро» плей офф-. У червні 1988 року, Макколл залишив команду і підписав контракт з «Евертоном» на суму 850 000 фунтів. На той момент він вже мав 238 зіграних поєдинків у чемпіонаті і 37 забитих м'ячів, а загальна статистика його кар'єри склав 285 матчів і 47 голів. Пізніше Макколл розповів у своїй автобіографії, «Справжній Макколл», про невдалу спробу «Сіті» посилити склад команди і вийти у вищий дивізіон.

«Евертон»

Макколл прийшов в «Евертон» якраз в ті часи, коли легендарна команда восьмидесятих майже розпалася, крім того, заборона англійським клубам виступати в Єврокубках, позначила досить невдалий період на «Гудісон Парк». Його дебют у складі «Евертона» прийшовся на 27 серпня 1988 колиірискиперемогли «Ньюкасл Юнайтед» з рахунком 4-0, зіпсувавши дебют колишньому одноклубнику Стюарта, Джону Хендрі, який проводив свою першу гру за нову команду . 14 грудня 1988 Макколл повернувся на «Веллі Перейд» на матч Кубка ліги, де його «Евертон» поступився «Бредфорд» з рахунком 1-3 і вибув з подальшої боротьби. У сезоні 1988-89 Стюарт зіграв 29-ти поєдинках. Також Макколл вийшов на заміну у фіналі Кубка Англії 1989 р. і вийшов у мерсисайдського дербі проти «Ліверпуля», провівши гру в екстра-тайм. У доданий час 14 номер «Евертон» ще раз зрівняв рахунок, чудовим ударом з-за меж штрафної відправив м'яч у лівий від Брюса Гроббелара кут, не залишивши того ні єдиного шансу. Однак валлійська нападник «Ліверпуля» Іен Раш, який також вийшов на заміну, забив переможний гол, замкнувши передачу Джона Барнса з лівого флангу і принісши перемогу своїй команді з рахунком 3-2.