Джон Патрік Макінрой-молодший: біографія

Джон Патрік Макінрой-молодший біографія, фото, розповіді - американський професійний тенісист, колишня перша ракетка світу

американський професійний тенісист, колишня перша ракетка світу

Дитинство, юність і початок кар'єри

Джон Макінрой народився 16 лютого 1959 року на авіабазі ВПС США у Вісбадені, ФРН, де служив його батько. У тому ж році Джон Макінрой-старший звільнився з армії і сім'я переїхала в Дугластон (Квінс, Нью-Йорк). Після закінчення служби батько працював офіс-менеджером, і паралельно навчався на вечірньому відділенні юридичного коледжу, мати працювала медсестрою.

Заняття тенісом почав з восьми років, в гуртку при місцевому кантрі-клубі. З дев'яти років брав участь у дитячих турнірах Східної ліги і до 12 років увійшов до першої десятки гравців США у своїй віковій групі. У 1971 році почав тренуватися у Тенісній академії в Порт Вашингтон (англ.Port Washington Tennis Academy). Незважаючи на явні успіхи в тенісі Макінрой, за його власними спогадами, мріяв у той час про кар'єру професійного баскетболіста.

З 1975 годa почав займатися індивідуально під керівництвом тренера Тоні Палафокса (англ.Tony Palafox). У наступному 1976 році він досяг другого місця в національному рейтингу юніорів у категорії до 18 років, і в цьому ж році вперше взяв участь у турнірі ATP в Саус Орандж, Нью-Джерсі. На цьому турнірі він пройшов до другого кола і заробив перші п'ять очок у рейтингу ATP.

У 1977 році, в 18 років, Макинроєм вперше відправився до Європи, в якості офіційного представника Асоціації Тенісу Сполучених Штатів для участі в юнацьких змаганнях турнірів Великого шолома - Відкритого чемпіонату Франції і Вімблдонського турніру.

Набрані у попередньому році рейтингові очки дозволили йому також брати участь у кваліфікаційному турнірі Відкритого чемпіонату Франції. Дебютантові вдалося пройти кваліфікацію і потрапити в основну сітку турніру. У чоловічому одиночному розряді він пройшов до другого кола, і, крім того, переміг у змаганнях юніорів і в міксті, в парі з Мері Карільо (англ.Mary Carillo), завоювавши свій перший чемпіонський титул на турнірах Великого шолома.

На Вімблдонському турнірі домігся значного успіху, пробившись спочатку з кваліфікаційного турніру в основну сітку і дійшовши до півфіналу, в якому Макінрой поступився Джиммі Коннорс, колишньому на той момент першою ракеткою світу, в чотирьох сетах.

За підсумками сезону Макінрой був визнаний «Новачком року» за версією журналу «Теніс магазин» (англ.Tennis magazine).

У 1978 році Макінрой вступив в Стенфордський університет і виграв чемпіонат з тенісу Національної асоціації студентського спорту в парному і одиночному розрядах. Відучившись один семестр, Макінрой остаточно вирішив залишити університет і стати професійним спортсменом.

У цьому ж році він виграв, також в одиночному і парному розряді Кубок Мастерс і після перемоги уклав свій перший великий спонсорський контракт - з дизайнером і виробником спортивного одягу Серджо Таччіні (англ.Sergio Tacchini).

Професійна кар'єра

У перший же рік професійної кар'єри Макінрой завоював титул на турнірі Великого шолома в одиночному розряді , вигравши у фіналі Відкритого Чемпіонату США у свого друга Вітаса Герулайтіса 7-5, 6-3, 6-3. Після цієї перемоги він зайняв третє місце в рейтингу ATP, після Бьорна Борга і Джиммі Коннорса.

Разом з Пітером Флемінгом він переміг у парному розряді на Уїмблдоні і Відкритому чемпіонаті США.

Всього в 1979 Макінрой виграв 27 турнірів, завоювавши 10 титулів в одиночному та 17 в парному розряді. Цей результат є рекордом відкритої ери.