Люсьєн Лоран: біографія

Люсьєн Лоран біографія, фото, розповіді - французький футболіст, відомий як автор першого гола в історії чемпіонатів світу

французький футболіст, відомий як автор першого гола в історії чемпіонатів світу

Біографія

У період між 1921 і 1930 роками грав за напівпрофесійний клуб «Серкл Атлетік» з Парижа, основною його роботою був завод Пежо. У 1930 році він перейшов в заводську команду «Сошо», що грала в чемпіонаті Франції. У цьому ж році його почали запрошувати в національну збірну Франції, у складі якої він потрапив на Чемпіонат світу 1930 року.

В Уругваї Лоран увійшов в історію футболу, забивши 13 липня 1930 року, на 19-й хвилині матчу проти Мексики, перший гол в історії чемпіонатів світу. Франція виграла той матч з рахунком 4:1, але дві решту гри програла і не змогла продовжити турнір. На самому початку другого матчу проти Аргентини Лоран отримав серйозну травму і не зміг продовжити гру ні в цьому, ні в наступному поєдинку з Чилі.

Травма також перешкодила Люсьєном зіграти на Чемпіонаті світу в Італії, хоча він був присутній у заявці збірної. У загальній складності Лоран зіграв за збірну Франції 10 ігор, забив всього один гол. Після мундіалю Лоран перейшов до «Ренн», за який грав до 1937 року. Потім грав у «Страсбур» до 1939 року.

Під час Другої світової війни Лоран служив в армії, потрапив у полон і провів три роки в таборі військовополонених в Саксонії. Після закінчення війни він став працювати тренером. Люсьєн Лоран є єдиним членом збірної зразка 1930 року, що дожили до перемоги Франції на чемпіонаті світу 1998 року.