Войцех Лободзіньскій: біографія

Войцех Лободзіньскій біографія, фото, розповіді - польський футболіст, півзахисник клубу «Вісла»

польський футболіст, півзахисник клубу «Вісла»

У 1992 році потрапив у молодіжну команду «Завіша» зі свого рідного міста Бидгощ. Після на професійному рівні грав за «Стома», «Завіша» і «Петро» з Плоцька. Влітку 2000 року перейшов в «Орлен» з Плоцька, зараз клуб називається «Вісла». У Екстракласи дебютував 21 жовтня 2000 в матчі проти «АМіК» з Вронкі (2:6), Лободзіньскій вийшов на 78 хвилині замість Ярослава Попіела. Перший гол у чемпіонаті Польщі забив 13 червня 2001 року в матчі проти радзенкувского «Руху» (6:3), Войцех вийшов на 68 хвилині замість Бартоломея Гжелака, на 72 хвилині він забив гол у ворота Даріуша Клутта.

Влітку 2003 року перейшов в Любінське «Заглембе». У команді дебютував 22 серпня 2003 року в матчі проти «Лодзя» (2:0). У сезоні 2003/2004 разом з командою посів 2 місце у Першій лізі Польщі і вийшов у екстракласу, поступившись Щецинський «Погоня». У сезоні 2005/2006 разом з командою посів 3 місце в чемпіонаті, клуб поступився краківської «Вісли» і варшавської «Легії». 13 липня 2006 дебютував у єврокубках у домашньому матчі кваліфікації до Кубка УЄФА проти білоруського «Динамо» з Мінська (1:1), на 67 хвилині Лободзіньскій забив гол у ворота Артура Лесько. Другий матч закінчився нічиєю (0:0) і за рахунок гола на виїзді «Динамо» пройшло далі. У сезоні 2006/2007 «Заглембе» виграло чемпіонат Польщі, на одне очко випередивши «Белхатув». 22 липня 2007 взяв участь у Суперкубку Польщі, тоді «Заглембе» обіграло «Белхатув» (1:0). Влітку 2007 року «Заглембе» знову невдало виступило в єврокубках, в кваліфікації до Ліги Чемпіонів поступившись румунському «Стяуа». Всього за «Заглембе» в Екстракласи провів 97 матчів і забив 16 м'ячів.

У лютому 2008 року перейшов в краківську «Віслу», підписавши п'ятирічний контракт. Клуб за нього заплатив 400.000 ?. Його зарплата в «Віслі» 260 тисяч євро на рік. У команді дебютував 22 лютого 2008 року в матчі проти «Корони» з Кельце (1:1). Перший гол за команду забив 28 березня 2008 року в виїзному матчі проти битомской «Полонії» (1:2), на 42 хвилині у ворота Міхала Песковіча. У сезоні 2007/2008 «Вісла» виграла чемпіонат, в кубку «Вісла» дійшла до фіналу де програла одвічному суперникові варшавської «Легії» по пенальті (4:3) - основний час (0:0). Влітку 2008 року «Вісла» взяла участь у кваліфікації до Ліги Чемпіонів, спочатку обігравши ізраїльський «Бейтар» з Єрусалиму, і після "i>Біла зіркапрограла іспанській «Барселоні». Після вильоту з Ліги Чемпіонів клуб також невдало виступив і в кваліфікації до Кубка УЄФА програвши англійському «Тоттенхем Хотспур». У сезоні 2008/2009 «Вісла» знову здобула перемогу в екстра-класу.

Войцех Лободзіньскій провів 66 матчів за збірну Польщі різного віку. У складі юнацької збірної Польщі до 16 років виступав на чемпіонаті Європи в 1999 році в Чехії. У групі Польща посіла 2 місце поступившись Іспанії і обігнавши Росію і Хорватію. По ходу турніру Польща вибила Португалію та Чехію. У фіналі Польща програла Іспанії (1:4). У фіналі Лободзіньскій покинув поле на 16 хвилині через травму. У складі юнацької збірної Польщі до 18 років брав участь на чемпіонаті Європи 2001 у Фінляндії. У групі Польща зайняла 1 місце обігнавши Іспанію, Бельгію і Данію. У фіналі Польща обіграла Чехію (1:3), Войцех забив гол в додатковий час.

У національній збірній Польщі дебютував 6 грудня 2006 року в виїзному матчі проти ОАЕ (2:5), Лободзіньскій вийшов на 45 хвилині . Перший гол у збірної забив 24 березня 2007 року в матчі проти Азербайджану (5:0), на 34 хвилині у ворота Джахангира Гасанзаде. У складі збірної Польщі успішно пройшов кваліфікацію до чемпіонату Європи 2008 в Австрії та Швейцарії. Тоді Польща зайняла 1 місце, обігнавши такі збірні як: Португалія, Сербія, Фінляндія і Бельгія. На самому чемпіонаті Європи Польща посіла останні місце в групі В, поступившись Австрії, Німеччини та Хорватії. Лободзіньскій провів всі 3 матчі на Євро.