Кріс Летанг: биография

Такої ж думки про впевненість свого підопічного дотримується і тренер «Піттсбурга» Андре Савард:

Капітан «Піттсбург Пінгвінз »Сідні Кросбі так прокоментував два голи Летанг у ворота« Нью-Йорк Рейнджерс »:

Партнер Кріса по команді Брукс Орпік так описує його гру:

Як і в сезоні 2007-2008, Кріс Летанг взяв участь у Уїк-енді всі зірок НХЛ. У 2009 році він був обраний у збірну кращих гравців чемпіонату, які проводять свій другий професійний сезон у НХЛ.

Плей-офф Кубка Стенлі 2009

У першому раунді розіграшу плей-офф Кубка Стенлі « Пінгвіни »зустрілися з« Філадельфією Флайєрс ». Для визначення переможця цього протистояння знадобилося шість матчів, за підсумками яких «Пінгвінз» вийшли в наступний раунд. Кріс Летанг брав участь у п'яти чотирьох матчах серії, проводячи на льоду в середньому близько 18 з половиною хвилин ігрового часу, набравши за підсумками серії 3 результативних бали за результативні передачі в першому, другому, і заключному шостому матчах серії.

Наступним суперником «Пінгвінів» стали «Вашингтон Кепіталз». У перших двох матчах на майданчику команди з Вашингтона переможцями вийшли господарі льоду. У цих двох зустрічах Кріс Летанг зумів відзначитися результативною передачею у другому матчі серії. Після двох поразок «Пінгвінам» необхідно було взяти реванш перед своїми уболівальниками в третій грі. Зустріч проходила у впертій боротьбі, і за підсумками основного часу зустрічі переможця не було визначено. Іuра перейшла в овертайм, в якому Летанг зумів закинути переможну шайбу. Наступні дві гри виграли хокеїсти з Пітсбурга, тим самим вийшовши вперед у серії до чотирьох перемог, рахунок у серії став 3:2. Для виходу в наступний раунд «Пінгвінам» досить було виграти домашній шостий матч серії. Летанг відзначився в цьому матчі закинутою шайбою, однак цей гол не зумів перешкодити здобути перемогу в зустрічі хокеїстам з Вашингтона, вони зрівняли рахунок у серії. У вирішальній грі сьомий у Вашингтоні Летанг, як і в попередньому матчі, відзначився закинутою шайбою, яка допомогла «Пінгвінам» здобути перемогу 6:2 у матчі і 4:3 в серії. За підсумками цього протистояння Кріс Летанг записав у свій актив 6 балів за результативність (3 занедбані шайби і 3 результативні передачі) в семи матчах, в яких він проводив на льоду в середньому близько 21 з половиною хвилини.

У фіналі конференції «Пінгвіни» виграли серію до чотирьох перемог з рахунком 4:0 у клубу "Кароліна Харрікейнз» і вдруге поспіль вибороли Приз принца Уельського. Летанг взяв участь у всіх чотирьох матчах серії, не зумівши набрати очок за результатвность, проводячи на майданчику в середньому трохи більше 17 хвилин.

Фінал Кубка Стенлі 2009

У фіналі розіграшу Кубка Стенлі сезону 2008/2009, як і рік тому, «Пінгвінам» протистояли хокеїсти «Детройт Ред Уінгз». Перші два матчі фіналу проходили в Детройті і закінчилися для хокеїстів з Піттсбурга двома поразками, як і рік тому. Обидва матчі «Червоні крила» виграли з рахунком 3:1. Летанг в перших двох матчах набрав 1 бал за результативність, відзначившись гольовою передачею у другому матчі фіналу. У третьому матчі Кріс Летанг відзначився закинутою шайбою і результативною передачею, допоміг «Пінгвінз» здобути перемогу з рахунком 4:2. Відзначився результативною передачею Летанг і в наступній зустрічі, яка також закінчилася з рахунком 4:2 на користь хокеїстів з Піттсбурга. Потім команди обмінялися домашніми перемогами у п'ятій (5:0, перемога «Детройт Ред Уінгз») і шостий іграх (2:1, перемога «Піттсбург Пінгвінз») фіналу; і володар Кубка Стенлі повинен був визначитися в сьомий грі фіналу, яка відбулася в Детройті. Перемогу в заключному матчі розіграшу Кубка Стенлі сезону 2008/2009 років з рахунком 2:1 здобули «Пінгвіни», взявши реванш за торішню поразку і втретє в історії завоювавши головний трофей НХЛ. Летанг не набрав балів за результативність в останніх трьох матчах фіналу, і за підсумками фінальної серії в його активі значилися 4 бали за результативність (1 занедбана шайба і 3 результативні передачі) в 7 матчах, в яких він проводив на майданчику в середньому близько 19 хвилин ігрового часу.